Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlık Personellerine, "Travma İleri Yaşam Desteği” Eğitimi

Yalova Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan personellere “Travma İleri Yaşam Desteği Eğitimi ” verildi.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2022 11:21
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Sağlık Personellerine, "Travma İleri Yaşam Desteği” Eğitimi

112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan personellere “Travma İleri Yaşam Desteği Eğitimi ” düzenlendi. Yalova İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede, “Acil Yardım Ambulanslarında çalışan sağlık personellerinin Travmalı hastalara daha etkin müdahale etmelerini sağlamak amacı ile 112 Eğitim Birimi tarafından TİLYAD (Travmalı Hastada İleri Yaşam Desteği ) Eğitimi gerçekleştirilmiştir. İlimizde ilk kez gerçekleşen TİLYAD Eğitimi başarı ile tamamlanmış ve 2023 yılı eğitim programına dahil edilmiştir” denildi.

Eğitimde personellere, Hasta Nakli, Çoklu Travma, Şok, Havayolu Yönetimi, Kafa Travması, Omurga Travması, Toraks Travması, Karın Travması, Pelvis Travması, Ekstremite Travmaları, Yanık-Donuklar, Gebelikte Travma, Pediatrik Travma, Geriatrik Travma, Afetlerde Tıbbi Yaklaşım ve Adli Olguların Değerlendirilmesi konuları teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.