Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlık Çalışmaları Masaya Yatırıldı

YTSO Başkanı Cemil Demiryürek ve YTSO Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu, Yalova Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Burak Gül ve Yalova Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç’i konuk etti.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2023 08:46
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Sağlık Çalışmaları Masaya Yatırıldı

Yalova Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Burak Gül ve Yalova Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nı (YTSO) ziyaret etti. Ziyarette, YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu ve Başkan Yardımcısı Galip Atik ile bir araya gelen sağlık yöneticileri, ilimiz sağlık hizmetlerinin mevcut durumu, yapılan planlamalar ve çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaretin en önemli gündem maddesi, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ilimiz açısından taşıdığı önem oldu. YTSO Başkanı Cemil Demiryürek, oda olarak bu anlamda hastanenin gelişimine gereken tüm desteği vermeye, koordineli çalışmalar yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray da Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında süren afilasyon süreci hakkında bilgiler paylaşarak afilasyonun tamamlanmasıyla birlikte, hastanenin hem akademik hem de fiziki olarak daha güçlü bir konuma geleceğini belirtti. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç ise hastane çalışmaları ve hekim kadroları hakkında bilgiler paylaştı. Hastanede son dönemde yapılan yenilikler ve atanan yeni hekimler sayesinde, hastaların daha kaliteli ve hızlı bir şekilde tedavi edildiğini söyledi.

YTSO Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sağlık sektörünün ilimizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağladığını vurguladı. Sarıoğlu, YTSO olarak sağlık sektörüne yönelik projeler geliştirmeye ve işbirliği yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.