Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Randevuda Yeni Dönem

İl Sağlık Müdürü Ali Daştan, yazılı bir açıklama yaparak Yalova Devlet Hastanesi’ndeki 1 Haziran’dan itibaren kullanıma başlanan randevu sistemi hakkında bilgiler verdi.Daştan’ın açıklaması şöyle;

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)
Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).
MHRS nedir? MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.
Randevu nasıl alınır?
• Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
• 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
• Vatandaş Erzurum veya Kayseri illerinden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
• Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.
Randevu nasıl iptal edilir?
• Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.
• 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
• Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.
2010 Yılı Şubat ayında Erzurum ve Kayseri illerinde başlayan MHRS uygulaması 1 Haziran 2010 tarihinde ilimizde başlayacaktır. Vatandaşlarımızın çok kolay bir şekilde 182 MHRS çağrı merkezini arayarak canlı operatörlerden Yalova ilinde istediği Hastaneden istediği bölümden randevu alabileceklerdir. Vatandaşlarımız kendisine verilen randevu zamanından 30 dakika önce ilgili hastanenin MHRS kabul bölümüne müracaat etmesi yeterli olacaktır. İlimizde İnternet üzerinden alınan Hastane randevu sistemi MHRS’nin devreye girmesiyle kaldırılacaktır.
Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında gerçekleştirilen Merkezi Hastane Randevu Sisteminin, Türkiye’de ilk uygulanan illerden biri olmamız, ilimiz ve çevresinde yaşayan tüm vatandaşlarımız için büyük kolaylık sağlayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.