Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özel Atakent Hastanesi Hizmete Girdi

65 milyon TL'ye mal olan 200 yataklı Özel Atakent Hastanesi Adnan Menderes Mahallesindeki muhteşem sağlık kompleksinde hasta kabulüne başladı. Hastanenin resmi açılış töreni ise Nisan ayında Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2017 08:35
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Özel Atakent Hastanesi Hizmete Girdi

Adnan Menderes Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Özel Atakent Hastanesi Sağlık Kompleksi 21 Ocak 2017 Cumartesi günü itibarı ile hasta kabulüne başladı. 200 yatak kapasiteli, Marmara Bölgesinin en büyük yoğun bakım ünitesine sahip hastane 65 milyon TL'ye mal oldu. 4 bin 500 m2 alan üzerine kurulan ve bir bölge hastanesi olarak tasarlanan Özel Atakent Hastanesinde 43 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi, Nükleer Tıp Ünitesi, Sintigrafi ünitesi, Kemik Dansitometri, Radyoaktif İyot, Atom tedavi ünitesi, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 5 Adet Donanımlı Ameliyathane, Palyatif Bakım Ünitesi, Görüntüleme Ünitesi, Acil Servis Ünitesi gibi bir çok bölüm yer alıyor. Hasta kabulüne başladıklarını dile getiren Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. İlyas Şahin, "24.04.2008 tarihinde Yalova'da sağlık hizmeti vermeye başlayan Hastanemizde, güçlü yönetimimiz, genç ve güvenilir hekim kadromuz ve dinamik çalışanlarımızla tüm branşlarda ihtiyaç duyulan kaliteli sağlık hizmetini karşılamaya devam ediyoruz. Yeni Hastanemiz tam donanıma sahip bir tesis. Bölgede bu ebatlarda, bu donanım ve kalitede sadece bir kaç hastane var. Yani burası aynı anda bir bölge hastanesi olarak hizmet verecek" dedi.

Refakatçi ve Hasta Yakınları için otel
Hastanede hasta yakınları da düşünülmüş durumda. Hastanenin hemen yan tarafında yapılan 36 adet 1+1 odadan oluşan otel, hastalarına 5 yıldızlı bir otel konforu vaat ediyor. Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. İlyas Şahin, "Çeşitli ülkelerden ve uzak şehirlerden hastanemizi tercih eden konuklarımız için konaklama, havaalanı-otel/hastane-havaalanı transferleri, çeviri hizmeti, muayene, tedavi ve ameliyatları içeren özel sağlık turizmi paketleri sunuyoruz. Tedaviniz süresince sizleri 5 yıldızlı otel konforuna sahip odalarımızda, dilerseniz hastanemiz ile aynı kompleks içinde yer alan evinizdeki rahatlığı bulacağınız 1+1 dairelerimizde, tercihinize göre 4 veya  5 yıldızlı otellerde ağırlıyoruz" diye konuştu.

Yüzme Havuzlu, SPA merkezli hastane
Hastane içinde gerek hastaların ve gerekse hasta yakınlarının kullanabilmesi amacıyla bir çok konfor da düşünülmüş. Hastane içerisinde, "70 m2 Kapalı Yüzme Havuzu, SPA Merkezi, Fitness Salonu, Plates Salonu, Masaj Salonu, Fin Hamamı, Cafe – Restourant" yer alıyor.

"Çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz"
Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. İlyas Şahin sözlerini şöyle bitirdi, "Sağlık konusunda hastalarımız için bir çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Hastanemizden hizmet almayı tercih eden kişiler, Hastanemizin herhangi bir noktasına başvurarak, gereksinim duydukları tüm sağlık hizmetlerine kolaylıkla ulaşabilmekteler. Hizmetlerimizi sunarken, en küçük ayrıntıda bile hastalarımızın kendilerini özel hissetmesini sağlayacak ve çözüm önerilerimizi onların sağlık gereksinimlerini ön planda tutacak şekilde tasarladık. Hastanemiz için, en önemli başarı göstergelerinden biri hasta memnuniyeti. Bunun için, bizden hizmet alan hastalarımızın memnuniyetini sistemli olarak izliyor ve elde ettiğimiz sonuçları, sunduğumuz hizmetleri geliştirmekte kullanıyoruz. Hastalarımıza karşı en önemli sorumluluklarımızdan biri, maliyetlerimizi ve verimliliğimizi etkin olarak yönetip, yüksek kalitemizden ödün vermeden, hizmetlerimizin uygun fiyatlarla sunulmasını sağlamak. Farklılığımızı yaratan en önemli unsur, mesleğinde en iyi olmak için gereken eğitim, deneyim ve özelliklere sahip, kendini sağlık hizmetine adamış, özverili ve Atakentli olmaktan gurur duyan ekibimiz. Hastanemiz, değerlerimizi tam olarak yansıtan, çalışanların potansiyellerini en üst düzeyde kullanabilmelerine ve geliştirebilmelerine olanak sağlayan çalışma ortamıyla, her zaman en iyilerin yetiştiği, çalıştığı ve tercih ettiği kurum olmaya devam edecektir. Sunduğumuz tüm hizmetlerde mükemmeliyete ulaşmamıza olanak sağlayacak en önemli unsurlardan birisi de çağdaş altyapımız. Bu nedenle, teknolojideki gelişmeleri izleyerek, hizmetlerimizin etkinliğini, kalitesini ve verimliliğini arttırmak için en güncel teknolojilerle altyapımızı sürekli geliştiriyoruz. Türkiye’de ve dünyada sağlık hizmetlerinin gelişimini sürekli olarak izleyip, uluslararası kabul görmüş standartları, yöntem ve uygulamaları ülkemize getirmeyi, tıbbın gelişimine aktif olarak katkıda bulunmayı, sağlık hizmeti sunumunda yeni iş modelleri geliştirmeyi ve her zaman farklılık yaratacak yeniliklerle öncü ve örnek olmayı hedefliyoruz"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.