Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Hastanede Mezoterapi Uygulaması Başladı

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Hastanede, Uzm. Dr. Y. Murat Çokay ve Uzm. Dr. Zeynep Ergenç tarafından ağrı mezoterapisi başta olmak üzere, saç, leke, selülit gibi çeşitli alanlarda mezoterapi uygulaması yapılmaya başlandı.

Haber Giriş Tarihi: 26.08.2023 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Hastanede Mezoterapi Uygulaması Başladı

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi GETAT ünitesi bir süre önce hizmete girmişti. GETAT tamamlayıcı tıp çalışmaları alanında yelpazesini genişletti. Bu çerçevede Mezoterapi uygulamasına da geçildi. Mezoterapi, çeşitli amaçlarla düşük dozda hazırlanan karışım ilaçların, mezoterapi iğneleri ile derinin orta kısmına enjekte edilmesidir. Cilt kırışıklıklarında, leke, sivilce ve yara izlerinde, deri çatlaklarında, selülit tedavisinde, saç dökülmesinde, bölgesel zayıflamada, akut ve kronik ağrı sendromlarında uygulanır.

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapılan açıklamada ise, “Mezoterapi uygulamasından önce hastanın hekim tarafından muayene edilerek değerlendirilmesi ve uygun olan mezoterapi yönteminin belirlenmesi gerekmektedir. Mezoterapi amaca göre; kişinin yaşına, şikayetlerine ve bu şikayetlerinin şiddetine, mevcut hastalıklarına ve tıbbi durumuna uygun olarak çeşitli maddelerin (ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, elementler, vitaminler, mineraller vs.) belirli oranlarda karıştırılması ile hazırlanan kokteyl karışımların mezoterapi iğneleri ile cildin dermiş tabakasına verilmesi ile uygulanır. Uygulama öncesi; lokal anestezik kremler uygulanarak ağrı ve acı hissi, uygulama sonrasında da onarıcı kremler ile oluşabilecek şişlik, morluk gibi yan etkiler en aza indirilmektedir. Tedavi hastanın ihtiyacına göre, 7-10 gün aralıklarla toplam 3-5 seans olarak planlanmaktadır. Mezoterapinin 4. seanstan sonra etkisinin gözle görünür hale geldiği ve seansların planlanan aralıklara uygun olarak devam edilmesinin tedaviyi daha başarılı kıldığı belirtiliyor” denildi.

Mezoterapi uygulamasının, hastanenin GETAT hizmetleri kapsamında sunulan önemli bir tedavi yöntemi olduğunun belirtildiği açıklamada, "Mezoterapi, birçok farklı şikayet ve durumda etkili bir tedavi yöntemidir. Hastanemizde, alanında uzman hekimlerimiz tarafından uygulanan mezoterapi ile hastalarımız, daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşabilirler" sözlerine yer verildi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.