Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

10 Gün 10 Gece Yürüdü ve...

Bu gördüğünüz fotoğrafın öyküsünü okuduğunuzda önce şaşıracak sonra da gülümseyeceksiniz. . İşte bu fotoğraf, soğuk bir kış günü 15 Aralık 1997 gününün sabahında çekildi. Bu fotoğrafın öyküsüne ...

Haber Giriş Tarihi: 28.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Bu gördüğünüz fotoğrafın öyküsünü okuduğunuzda önce şaşıracak sonra da gülümseyeceksiniz. . İşte bu fotoğraf, soğuk bir kış günü 15 Aralık 1997 gününün sabahında çekildi. Bu fotoğrafın öyküsüne gelince; Fotoğrafın en ön saflarında görünen Gazeteci-Yazar ve Sitemizin Editörü Faruk Kırtay’dır.

1997 yılı sonunda Türkiye’de işten çıkartmalar artmış, sendikal haklar ise gerileşmişti. DİSK, o gün büyük bir Ankara yürüyüşü gerçekleştirdi. Sendika yöneticilerinden oluşan 200 kişilik bir grupla İstanbul’dan- Ankara’ya 10 gün sürecek olan bir yürüyüş organize edilmişti.

DİSK- Basın-Yayın ve Propaganda Uzmanı Faruk Kırtay, bu tarihi uzun yürüyüşte önemli görevler üstlenmişti. 10 gün 10 gece DİSK Genel Başkanı Rıdvan Budak ve diğer yöneticilerle birlikte 8 Aralık günü başlayan yürüyüş 17 Aralık günü Ankara’da sona ermişti. Yürüyüş sonrasında Faruk Kırtay, 10 gün süren yürüyüş boyunca gösterdiği kararlılık, disiplinli davranışlardan ötürü plaketle ödüllendirilmişti.

Ancak, sonrasında yapılan kongrede yönetimin değişmesi nedeniyle muhalif kimliği ile ön plana çıkan ve Faruk Kırtay’ın başına ise ilginç bir durum gelmiş ve ulusal basında da bu konu gündem teşkil etmişti. Faruk Kırtay’ın başına gelenleri görmek için tıklayınız.
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.