Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

1. Uluslararası Yalova Sanat Buluşması

İki yılda bir düzenlenmesi planlanan Uluslararası Yalova Sanat Buluşması’nın ilki 13-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

1. Uluslararası Yalova Sanat Buluşması adıyla tüm kentte duyurularının gerçekleştirildiği bu büyük sanat şöleni, Yalova’nın YADEM (Yalova Dinlenme ve Eğlence Merkezi) bünyesindeki alanlarında yapılacak. Önce 12 gün sürecek büyük bir workshop, ardından da açılacak bir sergiyle taçlandırılacak olan 1. Uluslararası Yalova Sanat Buluşması’na dünyanın çeşitli ülkelerinden önemli ressam ve heykeltraşlar katılıyor.

Bu sanat şöleninin en heyecan veren yanı ise 9 ülkeden toplam 27 sanatçının YADEM mekanlarında hazırlanan özel atölyelerde aynı anda eserlerini üretmeye başlamaları ve ardından da 24 Mayıs 2008 Cumartesi günü Yalova KARİZMA SANAT GALERİSİ’nde düzenlenecek bir sergiyle eserlerini sanatseverlerlerle paylaşmaları.

Etkinlik farklı dil ve bakışlara sahip 27 sanatçıyı buluşturmakla da kalmayacak sanatın kendine özgü dilini merak eden sanatseverleri de sanatçılarla bir araya getirecek. Çünkü YADEM’deki tüm çalışmalar izleyicilere açık olacak. Bu workshop çalışmaları sanatçıların kendi aralarında yaratacağı dostluk ve kültürel alışveriş kadar Yalova halkının sanatla buluşması ve sanatçılarla kuracağı yakın diyaloglar açısından da büyük önem taşıyor.

16 Mayıs 2008 de düzenlenecek olan kokteyl ile etkinliğe katılan tüm sanatçılar basına tanıtılacak. Etkinlik süresince sanatçılara Yalova’nın kültürel kimliğinin ve tabii güzelliklerinin tanıtımını amaçlayan gezi ve tanıtım programları da hazırlandı.Etkinliğe katılan ülke ve sanatçıları:


TÜRKİYE (Figen BATI, Feride BİNİCİOĞLU, Berna ERKÜN, Bahri GENÇ, Müfit İŞLER, Nihat KAHRAMAN, Uğur Mine TAMAY, Celalettin TANDOĞDU, Ahmet ÖZEL, Kenan ÖZGÜR, Ruşen Eşref YILMAZ), JAPONYA (Fumiyosi HASIMOTO, Haruki FUJİ), RUSYA (Arsen Gushapse, Eduard MAZLO, Timur MAMBETOV), KUZEY KIBRIS (İnci KANSU, Feridun IŞIMAN), KOSOVA (Nurhan QEHAJA, Vigan NİMANİ), MAKEDONYA (Marijeta SİDOVSKA), GÜNEY KORE (Eun Hwa Hwang, Jung Kim) / , ROMANYA (Papdopol COSTANTİN, Eusebio SPİNU, Costea MİRCEA) UKRAYNA (Volodymyr KOZAR)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.