Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YTSO'dan Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) tarafından organize edilen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri YÜSEM Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YTSO'dan Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

Seminere katılan Ekonomi Bakanlığı Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri Daire Başkanı Murat Yazıcı bakanlığın 2023 hedeflerini anlattı.

YTSO tarafından düzenlenen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri oda üyeleri ve firma temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Seminerin ilk sunumunu Ekonomi Bakanlığı Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri Daire Başkanı Murat Yazıcı gerçekleştirdi. Ekonomi Bakanlığının vizyonu ve 2023 hedeflerini katılımcılara aktaran Yazıcı , "2023 Türkiye İhracat Stratejisi ve Eylem Planı, cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında Türkiye'nin ihracatını 500 milyar dolara çıkarmak ve son 10 yılda Türkiye'nin yakaladığı ihracat ivmesinin devamını sağlayarak sürdürülebilir bir ekonomi için ihracat atılımını gerçekleştirmek amacıyla, kamu ve özel sektör işbirliği ile hazırlandı. Türkiye'nin 2023 yılı sonunda 2 trilyon civarında GSMH hedefi ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi hedefi, 2023 Türkiye İhracat Stratejisi ve Eylem Planı'nın ana yapısını oluşturdu.
Strateji çerçevesinde 2012-2023 yılları arasında yıllık ihracatın ortalama yüzde 11,7 artması ve dünya ihracatında Türkiye'nin yaklaşık yüzde 0,8 olan payının, 2013 yılında yüzde 0,91, 2018 yılında yüzde 1,18 ve 2023 yılında yüzde 1,46'ya ulaşmasını hedefliyoruz" dedi.

Ardından söz alan Beno Plastik şirketi ortağı Birol Önderoğlu ise tecrübelerini paylaştı. Seminer'e Ficosa Otomotiv Tedarik Zinciri Müdürü Fatih Aslanbaş, Ekonomi Bakanlığı D.T Uzman Yardımcımcıları Onur Tekyıldız, Ezgi Turan, Ahmet Karaoğlan, Zöhre Akşahin Şimşek, İhracat genel Müdürlüğü İ.G Uzmanları Gözde Eroğlu, Fatma Akyüz, Koray Ali Korca'da konuşmacı olarak katıldılar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.