Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yılmaz Samanlı'ya Yüklendi

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz Samanlı köyünün 4 milyon 929 bin TL'lik su borcunu tahsil için mahkemeye gideceklerini söyledi. Yılmaz, "Yalova'da herkes suyu parayla kullanırken samanlı bunca yıldır suyu bedavamı içti" diye sordu.

Haber Giriş Tarihi: 03.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yılmaz Samanlı'ya Yüklendi

Yalova Belediyesi ile Samanlı Köyü tüzel kişiliği arasındaki su borcu konusu hukuka taşınıyor. Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz Samanlı Köyü halkının mağdur edilmemesi için suyun kesilmediğini ancak borcun tahsili içinde hukuki yollar arayacaklarını bildirdi. Yılmaz açıklamasında, "Samanlı Köyü tüzel kişiliğinin bu gün itibarı ile birikmiş su borcu gecikme zammı dahil 4 milyon 929 bin 712 TL'dir. Bugüne kadar köy tüzel kişiliğinin yaptığı ödeme tutarı ise sadece 879 TL'dir. Bunun dışında hiçbir ödeme yapmadılar. Bugüne kadar Samanlı Köyü halkımız mağdur edilmesin diye suyu kesmedik. Bundan sonra da su vermeye devam edeceğiz. Biz bu borcun tahsili için mahkemeye baş vurduk. Samanlı Köyü Tüzel kişiliği ise itirazda bulundu ancak mahkeme borcun ödenmesine karar verdi. Ancak bu güne kadar her hangi bir ödeme yapılmadı. Geçmişte Safran Köyü tüzel kişiliği ile de su borcuna karşı sulh olunma konusu gündeme geldi ve köy tüzel kişiliği borca karşılık bir taşınmazını belediyeye aktararak borcunu kapadı. Samanlı'dan da bu tip bir talep gelmesi durumunda belediyemiz konuyu Belediye Meclisimize taşıyacaktır. Aksi takdirde belediye olarak bu borcun tahsili için konuyu mahkemeye taşıyacağız" dedi.

Yalova merkezde ve ilçelerde yaşayan onca vatandaş su parası öderken bunca yıldır bir su parası ödemeyen Safran Köyü tüzel kişiliğine yüklenen Yılmaz, "Bunca insan kullandığı suyun parasını öderken aptal mı? Samanlı Köyünde oturan insanlar bunca yıldır suyu bedavaya mı içti?" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.