Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yılmaz’dan Evcin’e Teşekkür

Yalova İl Genel Meclis Üyesi Güven Yılmaz bir açıklama yaparak, AKP Milletvekili İlhan Evcin’e Gemi İhtisas OSB ile ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı teşekkür etti.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Güven Yılmaz yaptığı açıklamada, “Öncelikle Milletvekilimiz Sayın İlhan Evcin’e teşekkürü bir borç bilirim. Hepimizin malumu GİOSB hakkında uzun zamandır YTSO’nun eski ve mevcut yönetimlerinin, çelişkili demeçler silsilesinde son noktayı koyarak hiç kimsenin "tabiri caizse" topu taca atmasına izin vermedi ve kimin doğru kimin yalan yanlış bilgi verdiğini bütün Yalova kamuoyu görmüş oldu.

Sayın Lütfullah Akıncı ve yönetimi GİOSB hakkındaki kararın kendilerinin değil de mevcut yönetimin tasarrufu olduğunu iddia ediyordu. Sayın Celal Özel ve yönetimi ise de, kendilerinin yapacak bir şeyleri olmadığını, eskiden alınmış bir kararı yönetim kurulu olarak uygulamak durumunda olduklarını iddia ettiler. Sayın Evcin, YTSO’nun, 06.01.2009 tarih ve 204 sayılı, Sayın Lütfullah Akıncı başkanlığında almış olduğu kararı basınla paylaşmak suretiyle birçok şeyin açıklığa kavuşmasına sebebiyet vermiştir. Evet bu kararı eski yönetim almıştır ancak kararın metninde, GİOSB’nin yeri olarak, Altınova tersaneler bölgesi gösterilmiştir. Yani olay söylendiği gibi "İşte efendim bizlerin, yönetim kurulu olarak, alınmış olan bir kararı uygulamaktan başka seçeneği yok zaten" tadında değildir. Bunlar yazılı bir şekilde Yalova kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Buradan hareketle Sayın vekilden benimde bir ricam olacak, bundan kısa bir süre önce Yalova’ya Bayındırlık Bakanımız Sayın Mustafa Demir Bey teşrif ederek Yalova’yı onurlandırmıştı. AKP binasında yapılan toplantıda termik santral karşıtlarının vermiş olduğu tepkilere istinaden Sayın Bakan bu konuyla yakından ilgileneceğini ifade ve beyan etmişti. Bu tarihten kısa bir süre sonra ise, Sayın Vekil Ankara’da Mustafa Demir ile bu konuyu görüştüğünü, ancak yapılabilecek bir şey kalmadığını çünkü dönemin Valisi Dursun Ali Şahin’in termik santrale onay verdiğini yazılı bir demeçle basınla paylaşmıştır. Dursun Ali Bey’in Yalova’daki görevinin son gününde, İl Genel Meclisi Başkanı Atalay Beştaş’ın da şahitliğinde bu konuyu kendisine bizatihi yönelttim. Kendiside asla böyle bir şey olmadığını ifade etti.

Sürekli evraklarla konuşarak doğru bilgiler aktaran Sayın Evcin’den beklentim şudur: Devletin valisi ile milletin vekili arasındaki bu çelişkili durumun ortadan kaldırılması ve gerçeklerin ortaya çıkması için, Sayın Dursun Ali Şahin'in termik santrale onay verdiğini iddia ettiği yazılı resmi evrakı, bizlerle paylaşmasını, önce bir vatandaş, sonra bir il genel meclisi üyesi olarak kendisinden rica ediyorum.

Yalova halkı, "Benim haberim yoktu, bizden önceki yönetim yapmış bize ne, ben tatildeyken dönemin valisi imzayı atmış benim sonra haberim oldu, bizim yetkimiz yok yetki bakanlıkta" gibi çelişkili beyanlardan dolayı sürüklendikleri şaibeler denizinde boğulmak üzeredir. Ayrıca bundan duyduğum rahatsızlığı da yeri gelmişken ifade etmek isterim” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.