Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yılmaz, "Bu Yol Geçici"

Yalova eski Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uygun'un Termal ve Çınarcık istikametinden gelecek araçların kullanacağı çevre yolunun stabilize yapılmasına yönelik eleştirisine cevap geldi.

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yılmaz, "Bu Yol Geçici"

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz, "Hüseyin Uygun keşke bize sorup konuyu öğrenseydi. O zaman bu yolun geçici olduğunu bilirdi" dedi.

Yalova Belediyesi tarafından şehir trafiğinin rahatlatılabilmesine yönelik olarak atılan adımlardan birisi de Çınarcık ve Termal istikametinden gelecek olan köy minibüslerinin şehir içi trafiğine sokulmaması uygulaması. Bu uygulama kapsamında Hacımehmet Ovası'ndan başlayarak, Safran Köyü ve oradan da Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne uzanan bir yol yapılıyor. Bu yolun yapımı ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Yalova Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Hüseyin Uygun bazı eleştirilerde bulunmuştu. Bu yolun stabilize olmasının hata olduğunu dile getiren Uygun bu tip yollarda asfaltın şart olduğunu dile getirmişti. Uygun'un eleştirisine cevap gecikmedi. Bu yolun geçici bir çözüm olarak planlandığını vurgulayan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz, "Bu yol şehir içi trafiğin acilen rahatlatılması için düşünülen geçici ve pansuman bir önlem. Bu yol kalıcı değil. Kalıcı yolu Karayolları yapacak. Kadıköy'den başlayarak Terminal'in üst tarafından Bursa yoluna ulaşacak. Planlama çalışmaları devam ediyor. 2013 ya da 2014 yılında tamamlanması hedefleniyor. O nedenle geçici olarak planlanan bu yola maliyeti yüksek olan bir zemin kaplaması yapmadık. Stabilize malzeme ile kaplıyoruz. Keşke Hüseyin Uygun eksik bilgi ile açıklama yapacağına bize sorup konuyu öğrenseydi" dedi."Sizin Hatanızı Düzeltmeye Çalışıyoruz"

Uygun'un Bisiklet Yolları'nın tek taraflı yapılmasının yanlış olduğu eleştirisine de yanıt veren Yılmaz, "Bizden önceki dönemde Fatih Caddesi'ndeki tretuarlar yapılırken, 3.5 metrelik bölüm yoldan alındı. Bunu neden bahçelerden değil de yoldan aldınız. Eğer bahçelerden alınsaydı şimdi her evin önünde 8.5 metrelik bir tretuar olacak bizde Bisiklet Yolu'nu kaldırıma yapacaktık. Bu sadece tek taraftan değil her iki kaldırımdan da bu şekilde alınmalıydı. Bunu yapmadılar. Dahası çıkıp Ulaşım Master Planı'nı eleştiriyorlar. Sizin döneminizde böyle bir planınız var mıydı. Siz ulaşım adına hele ki Organik Ulaşım adına ne proje yaptınız onu bir anlatın da herkes bilsin. Biz bugün sizin o dönemde yaptığınız hataları düzeltmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.