Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yavuz, “Ramazan Şehri Cazibe Merkezi Olacak”

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Yavuz Feshane’yi örnek aldıkları Ramazan Şehri Yalova Projesi ile ilgili bilgiler verdi. Yavuz 33 gün boyunca Ramazan Şehri Yalova’nın bölgenin cazibe merkezine dönüşmesini hedeflediklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğinin ortaklaşa olarak organize ettikleri Ramazan Şehri Yalova’nın kurulma işlemleri başladı. Proje ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Yavuz Ramazan Şehri’nin sosyal ve ekonomik anlamdaki kazanımlarını anlattı. Bu projede Feshane’nin örnek alınmasına rağmen yapılan değişikliklerle daha ileri bir proje ortaya çıktığını dile getiren Yavuz, “Feshane benzeri bir yapılanmadan yola çıkıldı. Ancak projenin üzerinde yaptığımız değişiklik ve eklemelerle Feshane’nin de önüne geçtik. Burası minyatür bir şehre dönüşüyor. Adını da o nedenle Ramazan Şehri Yalova koyduk. Burası sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda bir cazibe merkezine dönüşecek. Aralarında Ferhat Göçer, Bedirhan Gökçe, Uğur Işılak ve Ceylan gibi ünlü sanatçılarında bulunduğu birçok sanatçı 33 gün boyunca halk konserleri verecek. Onun ötesinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelen kukla gösterileri, ateş yutan adam, tahta bacak gibi gösteriler yine kesintisiz sürecek. Halkımız Ramazan boyunca burada eğlenme ve stres atma imkanı bulacak” dedi.“BELEDİYE KASASINDAN PARA ÇIKMAYACAK”

Projenin finansmanı ile ilgili bilgi de veren Yavuz, “Bazı çevreler borçları olan belediyenin bunu nasıl başardığı konusunu spekülatif bir boyuta taşımaya çalışıyor. Ancak bunu daha önceden de vurguladık. Bu projede belediyenin kasasından para çıkmayacak. Projenin tüm finansmanı buradaki 120 dükkanın kiraları ile karşılanacak. Şu anda dükkanlara çok büyük talep var. O nedenle bizde her sektörden bir temsilci olması adına seçim yapmak zorunda kalıyoruz” şeklinde konuştu.“OTOPARK SIKINTISI YAŞANMAYACAK”

Ramazan Şehri Yalova’nın kurulacağı Cumhuriyet Alanının aynı anda otopark olarak kullanıldığına vurgu yapan Yavuz, “Ancak 33 gün boyunca buraya araç park edilmeyecek. Vatandaşlarımızın park sorunu yaşamamaları için Valilik binasının karşı tarafından yer alan beton bölümü park olarak hizmete soktuk. Vatandaşlar 33 gün boyunca araçlarını buraya park edebilecek” dedi.MUTLU, “İLE HAREKETLİLİK GETİRECEK”

Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu ise, “Burası sadece Cumhuriyet Alanında açılacak dükkanlar için değil çevresi içinde hareketlilik anlamına geliyor. Çevre caddelerde 33 gün boyunca yoğun günler geçirecek. Çevre il ve ilçelerden burası için Yalova’ya gelecek vatandaşlarla Yalova ili Ramazan’ı hareketli geçirecek” dedi.“ANMA PROGRAMININ HER SAFHASINDA VARIZ”

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Yavuz 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 10ncu yılı anma etkinlikleri ile ilgilide bilgi verdi. Yavuz, “Yalova Belediyesi depremin 10ncu yılı anma etkinliklerinin her safhasında yerini almaktadır. Burada amacımız deprem bilincinin toplumda daima canlı tutulmasıdır. Belediye olarak üstümüze düşen ne varsa yapıyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.