Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'ya 12 Yılda 1.97 Trilyonluk Yatırım

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)'nin 12'nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla basının karşısına çıkan AKP Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan, AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal 12 yıllık icraatları özetlediler.

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova'ya 12 Yılda 1.97 Trilyonluk Yatırım

Açıklamada Yalova'ya 12 yılda 1.97 Trilyonluk yatırım getirildiği dile getirildi.

AKP'nin Yalova kurmayları Jineps Cafe'de düzenlenen toplantı ile partinin 12'nci kuruluş yıldönümünü ve bu süre zarfında Yalova'ya yapılan yatırım ve hizmetleri özetlediler. İlk sözü AKP Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan aldı. Yalova'ya ciddi yatırımların geldiğini dile getiren Pehlivan, "12 yıllık görev süresinde 50 yıllık icraat yaptık. Bu süreçte ulusal anlamda da yerel anlamda da çok önemli adımlar attık. Türkiye'yi hangi şartlarda devraldığımızı herkes biliyor. Borç batağında olan, İMF kapılarında bekleyen b,r ülkeyi, itibarlı ve yıldızı her geçen gün parlayan bir ülke haline getirdik. Bu çılgın yükselişimizin önüne geçmek isteyenlerin ortaya koyduğu provakatif çabalara da hep beraber şahit olduk. Bu çılgın takım 12 yılda çok önemli şeyler yaptı.

Yalova'da Ak Parti iktidarı döneminde bu güne kadar alamadığı kadar hizmeti aldı. Bu ile 12 yılda toplam 1.97 Trilyon TL'lik hizmet geldi. Şu anda Yalova'ya bakıp gördüğünüz tüm yatırımlar Ak Parti döneminde geldi. Biz hizmet yapmaktan hiç yorulmayacağız" dedi.Koçal, "Yalova Modern Bir Kent Olacak"

Yalova'nın yapılan yatırımlarla her geçen gün daha da modern bir yerleşim alanı haline geldiğini vurgulayan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ise, "12 Yıllık süreçte Ak parti'nin bu ülkeye yaptığı yatırımlar, hizmetler ortada. Bundan sonra da hizmetler sürecek. Depremin hemen ardından ve Ak Parti iktidarı esnasında Yalova önemli yatırımlar aldı. Trilyonlarca liralık yatırım ilin kaderinde önemli rol oynadı. Yalova Avrupa standartlarında hizmetlere ulaştı. Unutulmamalıdır ki bir kente gelen hizmetler ya hükümetler ya da yerel yönetimlerce sağlanır. Yerel yönetim ve hükümet birlikte hareket ederse bu yatırımlar çok daha kapsamlı ve büyük olur. Biz Yalova'da bu koordineyi sağladık. Önümüzdeki aylarda çok önemli projelerimizi halkımızla paylaşacağız. İktidar partisi ile birlikte yöneticilik yapmanın avantajlarını tüm halkımıza yaşatacağız. 210 bin nüfus projeksiyonu olan bu ilde Yalova'nın daha modern bir yerleşim birimi olmasını sağlayacak olan tüm planlamalarımızı gerçekleştirdik" şeklinde konuştu."Hizmet Endeksli Siyaset Yapıyoruz"

Programa AKP İstanbul ve Yalova Koordinatör Milletvekili Osman Boyraz'da katıldı. AKP'nin hizmet endeksli bir siyaset sürdürdüğünü dile getiren Boyraz, "Ak Parti'nin 12'nci kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz. 11 yılı iktidarda geçen bu süreçte birilerinin hayal dahi edemeyeceği değişim ve dönüşümler yaşandı. Kimlik ve ideoloji üzerinden siyaset yapmadık. Bizim siyasi anlayışımız hizmet üzerindendir. Bu milleti yok sayanlara, bu millet var demenin adı Ak Parti oldu. Biz ülkemizin de Yalova'nın da daha iyi hizmetlere layık olduğuna inanıyoruz. Hizmet üretiyor ve halkımıza hürmet ediyoruz" dedi."Yalova Şantiye Gibi"

Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise Yalova'nın 12 yıl içerisinde adeta bir şantiyeye döndüğüne vurgu yaptığı konuşmasında, "12 yılı geride bırakan bir iktidarız. Bundan sonraki yıllar için de hazırız. Bu millet bize destek verdikçe yorulmadan, yılmadan, mazeret üretmeden çalışmaya devam edeceğiz. Biz sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi olarak kurulduk. Halkımız da bizi sahiplenip bu günlere kadar getirdi. Partimiz ülkemizin güvenliği ve geleceği için dün ne diyorsa bugün de aynı şeyleri söylüyor.
Birileri haddini, edep ve haya sınırlarını aşıyor. Belden aşağıya vuruyor. Ama biz onlara cevap bile verme gereği duymuyoruz. Bu halka göbeğini kaşıyan adamlar diyenler, benim oyumla çobanın oyu bir mi diyenler bu milletten asla bekledikleri ilgiyi göremezler.
Ülkemizde de ilimizde de çok önemli şeyler oluyor. Artık Avrupa'ya özenmeye gerek kalmadı. Ülkemizde ekonomi, eğitim, sağlık adına demokrasi adına büyük adımlar atıldı. Köylerimiz bile artık doğalgaz ister bir hale geldi. İlimizin temelde bir sıkıntısı yok. Yalova adeta bir şantiye gibi. Çalışmalarımızı bir ekip ruhu içerisinde sürdürüyoruz sürdürmeye de devam edeceğiz" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.