Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Yalova Üniversitesi Bütçede Türkiye 3'ncüsü"

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu 2008 yılında kurulan yeni üniversiteler arasında Yalova Üniversitesinin en fazla bütçe alan 3'ncü üniversite olduğunun söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Yalova Üniversitesi Bütçede Türkiye 3'ncüsü"

Rektör Prof. Dr. Eruslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP İl Başkanı Özcan Özel’in açıklamalarını değerlendirdi. “Ödenekler konusunda CHP’nin vermiş olduğu bilgi yanlış bir bilgi” diye Rektör Prof. Dr. Eruslu, kıyaslamanın yanlış yapıldığını dile getirdi.

Ödenek alma konusunda başarılı bir üniversite olduklarına dikkati çeken Rektör Prof. Dr. Eruslu, şöyle konuştu: “Siz yarışı kim için yaparsınız? Kadınlar yarışı, çocuklar yarışı, yaşlılar yarışı ayrıdır. Biz o yarışı aynı tarihte kurulan, 2008’de kurulan üniversitelerle yapıyoruz. Bunlar içinde 3’üncüyüz. Önümüzde Hakkari ve Tunceli Üniversiteleri var. Onlar da pozitif ayrımcılıktan dolayı öne geçebildi. Onun dışında, 2008’de kurulan bütün üniversitelerin bütçesinden fazla bütçe kopardık. Yalova Üniversitesi olarak, Ankara’da, Kalkınma Bakanlığı’nda, Maliye Bakanlığı’nda ve Milli Eğitim Bakanlığı’nda en fazla lobi çalışması yapan ve en fazla koşturan kişileriz. Biz hiçbir zaman için yaptıklarımız ve yapacaklarımızı siyasi ve politik malzeme olarak düşünmüyoruz. Biz Yalova’ya hizmet olarak düşünüyoruz.”En İyi Projeleri Sunduk

Ankara’da en iyi projeleri sunan üniversite olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Eruslu, sözlerine şöyle devam etti: “Kalkınma Bakan Yardımcısı’nın sözünü söylüyorum: ‘Hiçbir üniversite bize böyle kapsamlı projelerle gelmedi.’ 3 araba gittik oraya. 2 rektör yardımcısı, bir rektör, dört daire başkanı kamp kurduk Ankara’da. 24 saat çalışarak paraları gıdım gıdım koparttık. Dolayısıyla oradaki olay siyasi bir olay değildir. Buradaki başarıda bütün partileri koşturduk. O bütçe AK Parti bütçesi değil. Bu Yalova Üniversitesi bütçesi. Yalova Üniversitesi 2008 yılında kurulan üniversitelerin içinde en iyi projelerini sunan üniversite.”Hedefe Ulaştık

Hedeflere tek tek ulaştıklarını sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Eruslu, “2013 hedeflerimize üniversite olarak ulaştık. Bu hedefleri performans kriterleri konularak ölçüyoruz. Rektöründen kapıcısına kadar her kişinin performans hedeflerini koyduk. Hangi performansa ulaşacaklar hepsini Aralık sonuna kadar tamamlanacak” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.