Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Seyahat Krizi Atlattı

Yalova Seyahat Kayyum Heyeti Başkanı Kenan Engin, Yalova Seyahat'in krizi atlattığını düştüğü çukurdan çıktığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2017 10:07
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Seyahat Krizi Atlattı

Yalova Seyahat Kayyum Heyeti, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 1.5 yıl içerisinde Yalova Seyahat'i kongre aşamasına getirmeyi hedeflediklerini dile getiren Kayyum Heyeti Başkanı Kenan Engin, Yalova Seyahat'in hızla toplanmaya başladığını söyledi. Engin, "Yalova Seyahat krizi atlattı. Gecikmiş ödemeler yapıldı. Diğer ödemler ise taksitlendirildi. Ancak ortada bir gerçek var. Yalova Seyahat'in biraz da kendisinin yapılanması lazım. Yalova Seyahat'te ortak olanlardan çalışanlara kadar herkesin düzene girmesi de çok önemli. Bazen aldığımız kararları, koyduğumuz kuralları uygulayamıyoruz. Zira araçlar çok eski. Araçların değişmesi gerekli. Mevcut üyelerin ise araçlarını yenileyecek gücü yok. Parasal sıkıntılar var. Normalde 6-8 ayda ödememiz gereken borçların 1-1.5 seneye sarkması söz konusu oluyor. Şu anda 331 üyeden 76 üyeye indik. Yalova Seyahat'in tüm borcu da bu 76 üyenin üzerinde. Kişi başına düşen borç rakamı da çok fazlalaştı. O nedenle de borçların ödenme süreleri de uzuyor. Üyelerimizin biraz daha bu sıkıntılara sabretmesi lazım. Çok değil en geç 1 yıl içerisinde Yalova Seyahat çok iyi yerlere ulaşacak. Yalova Seyahat iyi yolda. Sıkıtı yok. Yalova Seyahat üzerindeki tüm hacizler kaldırıldı. Yol belgeleri normale döndü. Yaz sonuna kadar Yalova Seyahatin borcunun büyük bölümü ödenmiş olacak. Yalova Seyahat'in o nedenle şu anda krize dönüşen bir sıkıntısı yok. 6 ay içerisinde daha da rahatlayacak. Yalova Seyahat Yalova'nındır. Artık düştüğü çukurdan çıkan, yürümeye başlayan bir Yalova Seyahat var. Kısa süre içerisinde de koşmaya başlayacak" dedi.

Yalova Seyahat Çağ Atlayacak
Yalova Seyahat'in hizmet kalitesinde de köklü değişikliklere gideceklerini belirten Engin, "Yalova Seyahat'e bir kurumsal kimlik kazandırılması gerektiğini söylemiştik. Bunun için çalışıyoruz. Yalova Seyahat e-imzaya geçti. Yıllık cirosu 10 milyonun üzerine çıkan bir firma var elimizde. O nedenle Yalova Seyahat'in daha da kurumsallaşması gerekli. Ülkedeki diğer büyük firmalarla kalitede yarışan bir Yalova Seyahat ortaya çıkacak. Yakında araçlarda büyük değişiklikler olacak. Otobüsler, servis araçları değişiyor. Bu anlamda Yalova Seyahat'te köklü bir temizlik yapıyoruz. Yakında sefer yaptığımız yerlerin sayısını da arttıracağız. Yalova Seyahat içindeki hizmetinden tutun da, personeline, otobüsüne kadar çağ atlayacak. Şubat ayına kadar tüm araçlar kameralarla izlenmeye başlanacak" şeklinde konuştu.  

"Mart ayına kadar üyeler dönebilir"
Yalova Seyahat'in kapılarının Mart ayına kadar üyelik şartlarını yerine getiren üyelere açık olacağını da hatırlatan Yalova Seyahat Kayyum Heyeti Başkanı Kenan Engin, "Üyeliklerle ilgili bir hukuki sıkıntı da yaşamadık. Çünkü kimseyi kooperatiften atmadık. Kooperatif şartlarını yerine getirenlere Mart ayına kadar kapılarımız açık olacak. O nedenle kimsenin mahkemeye gitmesine de gerek kalmıyor. Her hafta mevcut üyelerle YTSO meclis salonunda toplantılar yapıyoruz. Bir araya gelip Yalova Seyahat'i nasıl ileri götürebileceğimizi konuşuyor, ortak kararlar alıyoruz" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.