Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Sahillerine Vuran Cüruf’lar Korkuttu

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Naci Görür’ün Marmara Denizinin altının fokur fokur kaynadığı yönündeki açıklamasının ardından Yalova sahillerine vuran “Çüruf” parçaları korkuya neden oldu.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova’lı Jeofizik Mühendisi Göksel Yaman, “Çürüflar yüksek sıcaklık altında ve genellikle fay hatlarında meydana gelir bu parçaların yerinde incelenmesi çok önemli” dedi.

Yalova sahillerinde ortaya çıkan “Çüruf” parçaları olası bir depremin habercisimi söylentilerini ortaya çıkardı. Kısa bir süre önce İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Naci Görür’ün yaptığı “Marmara Denizinin altındaki fay hattı fokur fokur kaynıyor” açıklaması ile tedirginlik duyan Yalova’lılar sahile vuran ve uzmanların Çüruf olarak nitelendirdiği yanık taş parçaları ile korkuya kapıldı. Yalova sahillerinde rastlanmaya başlayan Çüruflarla ilgili açıklama yapan Jeofizik Mühendisi Göksel Yaman, “Bu kayaları cüruf olarak nitelendirebiliriz. Bu kayalar jeolojik olarak dalma batma zonunda kaya parçalarının bir birine sürtünmesi neticesinde ortaya çıkan yüksek sıcaklıkla bu tip parçalar oluşur. Bu cürufların meydana geldiği alanda araştırma yapılması çok önemlidir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.