Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Revizyon İmar Planı Yeniden Askıya Çıkıyor

Yalova Belediye Meclisi geçtiğimiz hafta tümü iptal edilen Yalova merkez revizyon imar planını yeniden görüşmek için olağanüstü toplandı.

Haber Giriş Tarihi: 20.10.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Revizyon İmar Planı Yeniden Askıya Çıkıyor

Meclis 2 bin 800 hektarlık alanda imar planı revizyonunu yaparak askıya çıkartma kararı aldı.

Yalova merkezindeki 2 bin 920 hektar alanın Kirazlı Sanayi Sitesi'nin içinde bulunduğu 120 hektarlık alanında yapılan plan revizyonuna yapılan itirazlar neticesinde bir karar alan mahkeme Yalova merkezini kapsayan revizyon imar planının tamamını iptal etti. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen plan iptali karşısında merkezin plansız kalması ile birlikte hiç bir çalışma yapılamadığı gibi inşaat ruhsatları da verilemiyordu. Bunun üzerine olağanüstü toplanma kararı alan Yalova Belediye Meclisi iptal edilen revizyon imar planını masaya yatırdı. 2 oturum halinde gerçekleşen meclisin ilk oturumunda mahkemenin planı iptal gerekçesi okundu. Ardından Yalova merkezinin revizyon imar planının yeniden yapıla bilmesi için gerekli çalışmanın yapılması için konu imar komisyonuna gönderildi. Yaklaşık 10 dakika toplanan İmar Komisyonu toplantının 2 oturumunda kararını verdi. Komisyon kararında, "Mahkeme kararında plan iptalini esas alan alanların plan dışı bırakılarak imar plan revizyonu ve plan değişikliklerinin fonksiyon ve yapılaşma şartlarının değiştirmeden Yalova ili merkez ilçe sınırları içerisinde kalan 2 bin 800 hektar alanda 1/5000 ve 1/ 1000 ölçekli planların onaylanmasına karar veridi" dedi.

Bu karar gereğince Revizyon İmar Planında Kirazlı sanayi sitesinin de içerisinde bulunduğu ve itirazlara konu olan 120 hektar alan plansız bırakılarak 2 bin 800 hektar alanın yeniden planlanarak 1 ay süre ile askıya çıkartılmasına karar verildi. Karar meclisin oy birliği ile kabul edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.