Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Odaları Üst Kurulu Arboretum’a Konut İstemiyor

Arboretum arazisinin plan değişikliği ile konut alanına çevrilmesi ile ilgili olarak Yalova Odaları Üst Kurul üyeleri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’dan bilgi alarak konuyu değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Odaları Üst Kurulu Arboretum’a Konut İstemiyor

Üst Kurul adına açıklamada bulunan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan; Arboretum arazisi olarak bilinen Yalova’mızın en değerli yerlerinden birisi olan alanın ilgili Bakanlık tarafından 1/25.000 ölçekli Çevre düzeni planı değişikliği ile özel proje alanı olması hükmü kaldırılmış ve konut alanına çevrilmiştir. Daha öncesinde bu alan Turizm tesis alanı olarak belirlenmiş ve satışı bu şekilde yapılmıştır.

Yalova ekonomisine katkı sağlamak, turizm yatırımlarını geliştirmek amacıyla yapılmış olan düzenlemenin değiştirilerek konut alanına çevrilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. İlimizin en gözde yerinin turizm tesis alanı haricinde değerlendirilmesi bu şehre yapılacak büyük bir ihanet olacaktır. Bu nedenle biz üst kurul üyeleri olarak her birimiz temsil ettiğimiz kurumlarımızın adına Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne konu ile ilgili itirazlarımızı yapacağız.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.