Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'nın İlk Katlı Otoparkının Temeli Atıldı

Yalova'nın ilk ve tek katlı yeraltı otoparkının temeli Termal ilçesinde düzenlenen muhteşem bir törenle atıldı. Temele ilk harç dualarla kondu.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2017 08:19
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova'nın İlk Katlı Otoparkının Temeli Atıldı

Termal Belediyesi tarafından projelendirilen katlı yeraltı otoparkının temel atma töreni Termal İlçesinde gerçekleştirildi. Törene AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, AK Partili belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı. Temel atma öncesinde kürsüye gelen Termal Belediye Başkanı ilçeye kalıcı bir eser kazandıracak olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. Atik konuşmasında, "Şu anda temel atma törenini düzenlediğimiz bu alan Gökçedere okulunun olduğu alan. Daha sonra Kalkınma Bankasınca burada örnek pansiyon ve örnek otel yapıldı. Ardından Termal Belediyesi olarak kullanmaya başlandı. Ama bu bina Kalkınma Bankasının ve biz burada kiracıyız. 2010 yılına kadar bu süreç devam etti. 2010 yılından sonra AK Parti milletvekilimiz ve partimizin desteği ile biz burasını belediyemize satın aldık. Daha sonra burasını kaldırdık ve otopark olarak kullandık, ama ilçemizin turizm debisinin ve konaklama tesislerinin artması nedeniyle burasını otopark yapma kararı aldık. Burada çalışmalarına başladığımız otopark 90 araç kapasiteli. Buda ilçe merkezindeki park ihtiyacımıza cevap verecek. Dolayısıyla ilçe merkezindeki park sorunumuzu ortadan kaldırmış olacağız. İşimiz yaklaşık 3 ay sürecek. Bu eserle Termal ilçemize de kalıcı bir eser bırakmış oluyoruz" dedi.

"İlimiz ve Termal açısından önemli bir hizmet"
Atik'in ardından söz alan AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ise, "İlimiz ve ilçemiz açısından önemli bir yatırımın daha bugün temelini atıyoruz. İlçemizde nefes alınması açısından önemli bir sosyal alan oluşturuyoruz. Burasının altı da ilimizin ilk ve tek yeraltı otoparkı olacak. Gerek İl Özel İdaremizden ve gerekse AK Partili Belediyelerimizin bitirdiği hizmetlerin açılışlarını yapıyoruz. Bunlar çok önemli hadiseler. AK Parti ile başlangıcı ve bitişi belli olan projeler üretilmeye başlandı. Bütün projelerimiz takip edilip sonuçlandırılıyor. Dünya'nın en güzel ülkesi Türkiye. Türkiye'nin en güzel ili Yalova ve Yalova'nın en güzel ilçesi de Termal ilçesidir. Termal'de son dönemlerde özel sektöründe desteği ile önemli yatırımlar yapılıyor. Yalova'mızın turizmi anlamında burası bir dinamo görevi üstleniyor. Burada belediye binamızın temelini de atmak bize nasip olacak inşallah. Hizmet etmek bizlerin işi. Bizde hizmet için varız diyor ve bunu yapıyoruz" şeklinde konuştu.  

"Belediye binasının temelini de atacağız"
AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel de törene katılanlara hitap etti. Demirel konuşmasında, "İnşallah burada temelini attığımız otopark ilçemizin önemli bir ihtiyacını giderecektir. Çünkü Termal küçük bir ilçe. Caddeler o anlamda park anlamında yetersiz kalıyor. Yalova'mız yüzölçümü olarak küçük ama ülkenin en güzel illerinden birisi. Hele Termal ayrı bir güzel. Bu ilçemiz Turizm anlamında ilimizin lokomotifi. Her ilçemizin kendine has güzelliği ve cazibesi var. Biz Yalova'ya minyatür Türkiye diyoruz. Zira ülkenin her yerinden gelen insanların kardeşçe yaşadığı bir il burası. Buda ülkeye örnek bir durumdur. Bizde bu ilin siyasetçileri olarak ilimizin ve ilçelerimizin gelişimi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Biz bu işe talip olurken sizlere bir söz verdik. Size hizmetkar olma sözü verdik.  Biz Yalova'da iyi bir ekibiz. Tüm parti teşkilatımızla, belediye başkanlarımızla meclis üyelerimizle çok güzel hizmetlerin altına hizmet ediyoruz. İlimizin her yerini sıcak asfaltla kapladık. Herkes her yere rahatça ulaşıyorlar. Termalimizin bir eksiğini tamamlıyoruz. En kısa sürede Termal Belediyemiz için arsa tahsisi için çalışıyoruz. Umarım en kısa sürede bu belediyemizi de hep birlikte açmak bize nasip olacak. İptal olan imar planlarını da takip ediyoruz. Bu planlarda çıkınca bin 600 dönümlük alan turizme açılacak ve Bakanlıkça ihaleye çıkacak. Termale yatırım yapacak çok sayıda yatırımcı olacağını düşünüyorum. Termal yatak kapasitesi 7 bine ulaşan ciddi bir turizm merkezine dönüştü. Ben bu önemli yatırımı ilçemize ve ilimize kazandıran Termal Belediye Başkanımız İsmail Atik'i kutluyorum" sözlerine yer verdi.

Mayıs ayında tamamlanacak
Konuşmanın ardından projenin müteahhidi Burhan Çingay'ı kürsüye çağıran Termal Belediye Başkanı İsmail Atik inşaatın bitiş tarihini sordu. Müteahhit ise binanın 27 Haziran 2017 tarihinde tamamlanacağını söyledi. Bunun üzerine pazarlık yapan Atik müteahhitle binanın 27 Mayıs 2017 tarihinde tamamlanması konusunda anlaştı. Pazarlığın ardından kesilen kurban ve edilen dualarla temele ilk harç kondu. Temele ilk harcı koyan butona AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, AK Partili belediye başkanları birlikte bastı.
Bina bin 270 metre kare alana oturuyor. net otopark alanı bin metre kare olan katlı yer altı otoparkı toplam 2 kat olarak inşa edilecek ve toplam 2 bin metre kare park alanına sahip olacak. Otoparkın üstünde ise şehir meydanı yer alacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.