Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’nın Geleceği Planlanacak

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, CHP İl Başkanı Özcan Özel 1/25.000 binlik plan tadilat çalışmaları ile ilgili olarak Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova’nın Geleceği Planlanacak

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, CHP İl Başkanı Özcan Özel, İl Genel Meclis Üyesi Bahar Doğan ve Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Kemal Baş 1/25000 ölçekli çevre düzeni planının tadilat çalışmalarının başlatılması ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ile makamında bir araya geldiler.

Yapılacak olan 1/25000’lik planın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için prensiplerin konuşulduğu ilk toplantıda kentsel dönüşüm ve Körfez Geçiş Köprüsünün plan üzerindeki önemi de konuşuldu. Köprünün tamamlanmasıyla birlikte nüfus artışının ön görülmesi ve buna bağlı ortaya çıkacak olan taleplerin bu planda çok iyi ele alınması gerektiği görüşünde birleşen heyet, toplantıda planın gelecekte doğacak ihtiyaçlara tam cevap verebilecek bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için kentin yönetiminde söz sahibi olan tüm unsurlardan görüş alınması konusunda prensip karar alındı.

Planın şeffaf ve Yalova’nın geleceğine yönelik doğru yapılması adına başta milletvekilleri olmak üzere, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, Yalova Üniversitesi, Kent Konseyi gibi kurumlardan görüşler alınacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.