Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova İl Stratejik Planı İyi Örnek Seçildi

Yalova Valiliği ve TESEV’in ortak önerisiyle “Yalova İl Düzeyinde Katılımcı Stratejik Planlama Girişimi” 122 proje arasından İyi Örnek olarak seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Dünya Gazetesi, Friedrich Naumann Vakfı, Ulusal İnovasyon Girişimi, TÜSİAD, Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu ve İstanbul Politikalar Merkezi'nin işbirliği ile Türkiye'nin değişik bölgelerinde yerel kalkınmaya yönelik, katılımcı bir anlayışla sürdürülen çeşitli iyi örnekleri belirleyip, ulusal düzeyde toplanacak bir konferansta sunulmalarını ve kitaplaştırılmalarını sağlamak ve belirli sayıda başarılı örneği ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen “KATILIMCI YEREL KALKINMADA İYİ ÖRNEKLER ULUSAL KONFERANSI” 23 – 24 Mayıs 2008 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştiriliyor.

Yalova Valiliği ve TESEV’in ortak önerisiyle Konserans Sekreteryası’na sunulan “Yalova İl Düzeyinde Katılımcı Stratejik Planlama Girişimi” 122 proje arasından İyi Örnek olarak seçildi.

Konferans Jurisi Adına Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Korel Göymen imzasıyla Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay’a gönderilen mektupta “Katılımcı Yerel Kalkınmada İyi Örnekler Konferansı ve Ödülleri Jürisi, titiz bir değerlendirmeden sonra, aralarında sizin girişiminizin de bulunduğu 14 ‘iyi örneği’ 23-24 Mayıs 2008 tarihinde, Ankara’da, yapılacak konferans’ta sunuş yapmak için davet etmeye karar verdi. Her şeyden önce, girişiminize katkıda bulunmuş herkesi kutlamak isteriz” denilerek Konferans Jurisinin kararı bildirildi.

Bilindiği gibi, Yalova İl Stratejik Planı, Türkiye’de bir ilk olarak kurumsal düzeyde değil il düzeyinde ve yönetişim ilkeleri ışığında Yalova Konseyi tarafından katılımcı bir biçimde hazırlanmıştı. 07.03.2006 tarihinde İl Genel Meclisi tarafından kabul edilerek yürürlüğe giren Yalova İl Stratejik Planı, bir makro plan niteliği taşıyor ve ilin ekonomik, sosyal, kültürel, kentsel hizmetler vb. alanlarda sürdürülebilir gelişmesine ilişkin staretejik amaç ve hedefler ile bu çerçevede kurumlarca yapılması gereken faaliyetleri içeriyor.

Yalova İl Stratejik Planı ve planlamaya ilişkin süreç 23 – 24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Katılımcı Yerel Kalkınmada İyi Örnekler Ulusal Konferansı”nda Vali Yusuf Erbay tarafından yapılacak sunuşla katılımcılarla paylaşılacak. Ayrıca, Konferans Sekreteryası tarafından hazırlanan İyi Örnekler Kitabı’nda yer alacak olan “İl Düzeyinde Katılımcı Stratejik Planlama” modeli değerlendirmeye açılacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.