Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Yalova İçin Cinayet Olur”

Yalova Mimarlar Odası, Gökçe Barajı özel hükümlerini bir ‘cinayet’ olarak nitelendirdi. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yalova Temsilcilik Başkanı Hakkı Gültekin, bilimsel verilere dayanarak özel hükümlere karşı çıktıklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Yalova İçin Cinayet Olur”

Yalova İl Genel Meclisi’nde görüşülecek olan Gökçe Barajı özel hükümlerine karşı olduklarını belirten Hakkı Gültekin, meclisten Devlet Su İşleri’nin kurumsal görüşlerine uygun karar çıkmasını beklediklerini söyledi. Özel hükümleri bir ‘cinayet’ olarak nitelendiren Gültekin, “Çevre ve Orman Bakanlığınca hazırlanan Gökçe Barajı özel hükümlerin sonucunda oluşan koruma alanları, vaziyet planı ve plan hükümlerinin 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planına işlenmesi teklifinin Yalova İl Genel Meclisi’nde kabul edilmesi halinde bunun Yalova için bir cinayet olacağını ifade etmekteyiz. Yalova için cinayet olur” dedi.“Gelecek Kuşağa Hesap Vermek Zorundalar”

Hükümlere karşı olduklarını söyleyen Gültekin, “Bu konudaki Devlet Su İşlerinin kurumsal görüşlerinde Gökçe Barajı Özel hüküm belirleme çalışmasını içme ve kullanma suyu temin eden ve edecek olan su kaynaklarının korunmasında, yürürlükte bulunan ‘Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği’ndeki koruma ilkelerinden daha ileri seviyede koruma sağlaması içermediği gibi; mevcut koruma ilkelerini zafiyete sebep olacak düzenlemeler içerdiği’ tespitleri bulunmaktadır. Mimarlar Odası Yalova Temsilciliği bilimsel verilere dayanarak bu işe karşı çıkmaktadır. Bu zamanın yöneticileri gelecek kuşağa hesap vermek zorundadır. Meclisimizin Devlet Su İşlerinin kurumsal görüşlerine uygun karar almaları yönünde değerlendirme yapacaklarını umuyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.