Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Anahtar Polemiği

Hürriyet gazetesinin iddiasına göre; Yalova Valisi Yusuf Erbay, 4 Eylül’de mahkeme kararıyla göreve dönmesine rağmen, eski Vali Mehmet Ersoy, Vali Konağı’nı boşaltmadığı için misafirhanede kalıyor.

Haber Giriş Tarihi: 28.09.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Türkiye’nin en çok satan gazetelerinden birisi olan Hürriyet Gazetesi Yalova Valisi Yusuf Erbay’la ilgili bir haberi okurları ile paylaştı.

Gazete, haberinde; “Yalova Valisi olarak görev yaparken merkez valiliğine atanan Yusuf Erbay, görevine dönmek için Danıştay’da dava açtı. İçişleri Bakanlığı da Erbay’ı, “mesaiye geç geldiği ve erken çıktığı” gerekçesiyle, vali olmasını da engelleyen 30’da bir oranında maaş kesme cezasına çarptırdı. Ancak Danıştay, görevden alındıktan sonra verildiği gerekçesiyle bu cezayı dikkate almadı ve Erbay’ın görevine iadesine karar verdi. Bu arada Erbay hakkında İçişleri Bakanlığı’nda yeni bir soruşturma başlatıldı ve “Vali Konağı’nın kıymetli perdeleri ve halılarının değiştirildiği, yerlerine daha ucuz halı ve perdeler alındığı” öne sürüldü. Ancak inceleme sonucu iddiaların doğru olmadığı ortaya çıktı. Yusuf Erbay, mahkeme kararı doğrultusunda 4 Eylül’de Yalova Valiliği’ne döndü, Mehmet Ersoy da merkeze çekildi. Ancak Erbay, vali konağına yerleşmek istediğinde, Ersoy’un özel eşyalarını konaktan aldırmadığı ortaya çıktı. Ersoy, Lojman Yönetmeliği’ne göre “görevden alındıktan sonra iki ay daha kalma hakkının bulunmasını” gerekçe gösterdi. Ersoy, kentten ayrılmasına rağmen vali konağının anahtarını da teslim etmeyince Erbay, Sağlık Müdürlüğü’ne ait misafirhanede kalmaya başladı. Yetkililer, “Erbay’ın Yalova Valiliği’ne dönüşüne İçişleri Bakanlığı itiraz etti. Danıştay’ın Erbay’ın aleyhine karar vermesi halinde, Ersoy’un yeniden Yalova Valiliği’ne dönmesi öngörülüyor. O yüzden vali konağının anahtarını vermedi” dediler” cümlelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.