Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YAKAB 2.Lot'u Görüştü

Yalova İli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (YAKAB) encümen toplantısı yapıldı. Birlik üyesi belediyelerin başkanlarının hazır bulunduğu toplantıda en acil konu 2. lotun bir an önce devreye sokulması oldu.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2016 08:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YAKAB 2.Lot'u Görüştü

YAKAB encümen toplantısı Altınova ilçesinde gerçekleştirildi. Toplantıya birlik üyesi belediyelerin belediye başkanları katıldı. YAKAB ve Altınova Belediye Başkanı Metin Oral'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ki en önemli madde ise Denizçalı'da ki katı atık depolama alanında yer alan 1. lot'un dolması ve dolayısıyla 2. lotun bir an önce açılması konusu oldu. YAKAB Başkanı Metin Oral 2. lotun açılması için ihalenin gerçekleştirildiğini ancak bu çalışmayı yapacak olan firmaya parasının ödenmesi gerektiğini söyledi. Bu nedenle üye belediyelerin YAKAB'a olan borçlarını ivedilikle ödemesi gerektiğinin altını çizen Oral, "Çöp depolama alanımızda 1. lot doldu. 2. lotun bir an önce devreye sokulması lazım. Aksi takdirde çöpleri başka illerdeki depolama alanlarına nakletme gibi bir zorunlulukla karşı karşıya kalacağız. Bu da belediyelere ciddi bir mali yük getirecektir. Bu konuda tüm üye belediyeler üstlerine düşeni bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmalıdır" diye konuştu.

YAKAB toplantısında üye belediyeler önümüzdeki süreçte yapılacak olan çalışmalarla ilgili olarak da görüş alış verişinde bulundular.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.