Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vopak’tan Bilgilendirmeye Gelen Olmadı

İl Genel Meclisi’nde, Çevre Düzeni Planı’nın sanayi alanlarıyla ilgili değişikliklerle ilgili maddelerinin görüşülmesi öncesinde, üyelere bilgilendirme yapması için beklenen VOPAK’ın yetkilisi gelmeyince, Meclis Ortaburun Göleti ile ilgili maddeyi gö

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Göletin Yalova ekonomisine kazandırılması için yatırım programına alındığına dair resmi raporun DSİ’den gelmesinin beklenerek komisyonlara süre tanınması kararı alındı. Meclis Başkanı Beştaş, VOPAK yetkilisinin kesin olmayan daha sonraki bir tarihte bilgilendirme yapacağını söyledi.

Öte yandan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın İl Genel Meclisi’nden Belediye Meclisi’ne 25 binlik planlardaki sanayi alanlarını konu alan değişiklikleriyle ilgili belgelerin bir türlü havale edilmediği açıklamasının ardından, İl Genel Meclisi Başkanı Atalay Beştaş sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyledi.

CHP’li Meclis Üyesi Altuğ Doğan’ın sorusunu yanıtlayan Beştaş, “Vali Şahin tarafından bu konuyla ilgili belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda, 25 binlik planla ilgili değişiklik tekliflerinin İl Genel Meclisi aracılığıyla yapılacağı dile getirilmişti. Ancak belediyelerden görüşler bize geç intikal etti. Bazıları da 1000’lik planlar üzerine lekeler şeklinde gönderilmişti. Bunların 25 binlik plan üzerinde gösterilmesini istedik. Gelen belgelerin renkli fotokopilerinin çekilmesi de zaman aldı. O yüzden yaşanan gecikme varsa sorumluluk benimdir” dedi. Beştaş, taleplerle ilgili bilgilerin üst yazı ile bugün YTSO, Sanayi İl Müdürlüğü gibi kurumlarla birlikte Yalova Belediyesi’ne de gönderileceğini dile getirdi. Beştaş ayrıca İl Genel Meclisi Salonu’nda konuyla ilgili olarak ilgili kurum ve kuruluşların da katılacağı bir toplantıda sözlü itiraz ve görüşlerin alınacağını ve imar komisyonuna havale edileceğini söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.