Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vergi Ve Harçlara %10 Zam

Yalova Belediyesi'nin 2013 yılı gelirlerini oluşturan vergi ve harçlar Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek Yalova Belediye Meclisi'nin oy birliği ile onaylandı.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Vergi Ve Harçlara %10 Zam

Yeni tarifede Su ve ulaşım zamdan etkilenmezken sıra mezar, tek kişilik bebek mezarı ile fakir ve kimsesiz mezarlarından da ücret alınmaması karara bağlandı.
Yalova Belediye Meclisi Kasım ayı Olağan Toplantısının 4 oturumunda belediyenin 2013 yılı gelirlerini oluşturan vergi ve harçlardan oluşan 11 kalemde zamlar görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonunda alınan kararları Yalova Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Salih Çur okudu. Gelirler tarifesini oluşturan vergi ve harçlar %5 ile %10 aralığında değişen oranlarda arttırıldı. Bu artıştan su bedelleri ile minibüs ve servislerden kesilen harç bedelleri ise etkilenmedi. Bu kalemlerde 2012 yılı fiyatlarının uygulanması meclisin oy birliği ile kabul edildi.
Bugüne kadar ücret alınmayan sıra mezar, tek kişilik bebek mezarı ile fakir ve kimsesiz mezarlarının durumunda da bir değişiklik olmadı. Bu mezar yerleri 2013 yılında da ücretsiz olarak verilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.