Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Valiler Yalova'da Buluştular

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Yalova Valiliğinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.01.2017 08:18
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Valiler Yalova'da Buluştular

Toplantıya MARK Dönem Başkanı ve Yalova Valisi Yalova Tuğba Yılmaz, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Bolu Valisi Aydın Baruş ve Düzce Valisi Zülfikar Dağlı katıldı.

Bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak ve bölgesel işbirliğinin sağlanması anlamında önemli bir misyon üstlenen MARKA, Yönetim Kurulu Toplantısı'nı Yalova'da gerçekleştirdi. Lova Otel'de ki toplantıya Yalova Valisi Yalova Tuğba Yılmaz başkanlık yaparken  Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Bolu Valisi Aydın Baruş ve Düzce Valisi Zülfikar Dağlı ile Yalova, Düzce, Bolu, Sakarya belediye başkanları, il genel meclisi başkanları ve ticaret odası başkanları da katıldı. MARKA'nın aylık ekonomik görünüm raporunun sunumu ile başlayan toplantıda 2017 yılı yatırımları, bu yatırımlara ayrılan paylar, illerin sundukları projelerde görüşüldü. 2016 yılı Aralık ayı harcama ve faaliyetlerinin sunumu ile devam eden toplantıda, 2017 yılı bütçesi de oylanarak kesinleşti. Toplantı kapsamında 2017 yılı teknik destek programlarının sunumu ve değerlendirilmesi, inovasyon çalışmaları, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası'nın geliştirdiği, "Güdümlü Proje Desteği" fikrinin değerlendirilmesi maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Toplantıda bölgesel kalkınmanın sağlanması, illerin tanıtımının güçlendirilmesi, projelere daha fazla destek sağlanması konularında da fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.