Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Üniversite Yalova’nın Geleceğidir"

Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder, kamuoyuna ve sivil toplum kuruluşlarına nasıl bir Yalova Üniversitesi istediklerini soracaklarını söyledi. Önder, " Üniversite Yalova’nın geleceğidir" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2016 12:26
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Üniversite Yalova’nın Geleceğidir"

Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder, Yalova Üniversitesi’nde yaşanacak olan rektör değişimiyle ilgili bir çalışma yapacaklarını söyledi. Gazetecilere açıklamada bulunan Önder, Yalova kamuoyundan ‘Nasıl bir üniversite istiyorsunuz?’ yönünde görüş isteyeceklerini söyledi.

Yalova Üniversitesi’nin Yalova’nın teminatı olduğunu söyleyen Şükrü Önder, kent konseyi olarak bir çalışma yapacaklarını söyledi. Rektör değişimiyle ilgili genel kurul üyeleriyle bir toplantı yapacaklarını söyleyen Önder, “Genel kurul üyelerimizle “Yalova’da nasıl bir üniversite istiyoruz?” adı altında bir toplantı yapıp yeni isteklerimizi yeni rektörümüze bildirmeyi arz ediyorum. Ramazandan sonra bu çalışmaya hız vereceğiz. Böyle bir toplantı yapıp kamuoyunun ve sivil toplum örgütlerinin görüşlerini almak istiyoruz. Kamuoyunun vereceği bilgiler önemli. Toplanmamızdaki amacımız Yalova’daki tüm sivil toplum örgütlerinin nasıl bir üniversite istediklerini tespit edip yeni rektörümüze “Buyurun Yalova böyle bir üniversite istiyor” demek istiyoruz. Bundan sonra üniversiteye sivil toplum örgütleri olarak çok büyük destek vermemiz lazım çünkü üniversite Yalova’nın geleceğidir. Yalova’nın bir teminatıdır. O yüzden gerekli hassasiyeti hepimizin göstereceğine inanıyorum” dedi.

Termal Turizmiyle İlgili Üzerine Düşeni Yaptı

Termal turizmiyle ilgili de gerekli çalışmaları yaptıklarını söyleyen Önder, bu konuda konseyin üzerine düşeni yaptığını belirtti. Önder, “Kent konseyinde çalışmalarımız özellikle bu termal turizmi. Yani medikal turizm. Daha evvel basında da bu konuda bilgilendirme yapmıştık. Bu saatten sonra biz artık devre dışıyız, bu işi ya valilik ya belediye ya da MARKA üstlenmelidir demiştik. Artık bundan sonrasını bilemiyoruz çünkü biz yapabileceğimiz yere kadar getirdik” diye konuştu.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.