Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Trafiğin En Önemli Nedeni Kuralsızlık"

Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu il trafiğinin rahatlatılamamasının temelinde kuralsızlıkların yattığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2016 09:38
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Trafiğin En Önemli Nedeni Kuralsızlık"

Yalova'da kronikleşen trafik sorunu hakkında açıklamada bulunan Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu kent trafiğindeki sorunun büyük oranda kuralsızlık kaynaklı olduğunu söyledi. Mutlu açıklamasında şu sözlere yer verdi, " Yalova’nın kentsel sorunları arasında uzun zamandır ilk sırada trafik var. Ve bu sorunun çözümü için de özellikle Yalova Belediyesi tarafından bir takım çalışmalar yapıldığını da biliyoruz. Ancak trafik ile ilgili en büyük sorun maalesef kuralsızlık! Gelişen ulaşım teknolojisi ve refah artışına paralel olarak araç sayısındaki fazlalaşma, artık hayatın bir gerçeği… Ve sadece bizim şehrimizde değil; Ülkemizin ve Dünya’nın birçok şehrinde en büyük sorun trafik! Maalesef; kuralsızlık da trafik sorununun ağırlaşmasında en büyük etkenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Trafikteki kuralsızlıkların başında da parklanma ile ilgili olanlar geliyor. Trafik akarken iki şeridi işgal edecek şekilde araçların park etmesi, bisiklet yollarının araçlar tarafından işgal edilmesi, sürücülerin minibüs duraklarını araçlarını park ederek kapatması, Yalova’da çok sık gördüğümüz manzaralar...

Ne kadar yol yapılırsa yapılsın; kurallara uymadığımız sürece trafik sorununun çözülmesi mümkün değildir. Bu konuda sürücülerin de duyarlı olması gerekiyor elbette; ancak asıl önemlisi kuralları uygulamakla görevli kurumların daha hassas olmasıdır. Trafik polislerimizin hatalı parklarla ilgili gerekli cezai yaptırımları kararlılıkla uygulaması bu anlamda çok önemli… Yalova Belediyesi ile Yalova Emniyet Müdürlüğü’nün koordineli bir biçimde çalışması gerekiyor.  Herkes kurallara uyarsa; trafik de sorun olmaktan çıkar"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.