Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Trabzon Belediye Başkanı Yalova’daydı

Trabzon Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Yalova’ya gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Gümrükçüoğlu Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ı ziyareti sırasında ise, Yalova’dan övgüyle söz etti.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Trabzon Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Yalova’ya bir ziyaret düzenledi. İlk olarak Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Yalova İl Başkanı Temel Coşkun’u makamında ziyaret eden Gümrükçüoğlu, “AKP Yalova İl Başkanı Temel Coşkun şehre çok büyük katkılarının olacağına inandığım, kamuda devlette, siyasette ve belediyecilikte tecrübesi olan bir büyüğümüz. İnşallah onun başkanlığında size de ülkemize de büyük hizmetler gelecektir. Hepinizin de Trabzon’u ikinci bir iliniz kabul etmelerini istiyoruz “ dedi.

AKP Yalova İl Başkanı Temel Coşkun ise, “Ben inanıyorum ki onu şahsında siyaset çok şey kazanıyor. Özelde de Trabzon’umuz çok şey kazanıyor. Onu yakinen de gittik gördük. Bürokrasideki çok başarılı hizmetinden sonra siyasete girmesini siyaseten büyük bir şans olarak görüyorum. Halka yakın, sevecen, gönül insanı bir başkanımız var” şeklinde konuştu.

Burada AKP Yalova İl Başkanı Temel Coşkun’a Telkari Sanatı ile süslemesi yapılmış bir adet takunya hediye eden Gümrükçüoğlu bu takunyaların Trabzon’da ayrı bir değere sahip olduklarını dile getirdi.

Buradan Yalova Belediyesi’ne geçen Trabzon Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal tarafından kapıda karşılandı. Burada Trabzon’un Büyükşehir olma çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Gümrükçüoğlu, “Büyükşehir olma süreci içerisinde bir dosya hazırlayarak İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne bunu verdik. Ardından Başbakanlığa talebimizi ilettik. Başbakanımız bu işe sıcak baktı. Trabzon’a da bu statü verilebilir dedi. Yasada 750 bin nüfus şartı var. Bunu değiştirmeyi çok düşünmüyorlar. Öyle olursa Trabzon’un Kocaeli ve İstanbul gibi tüm il sınırları ile olması gerekir. Ya da ikinci bir alternatif ise valilik merkezinden 30 km yarıçaplı bir alan tarandığında bu alanda 500 binin üzerinde bir nüfus varsa bu illere Büyükşehir statüsü verilir denirse eğer o zamanda Trabzon Büyükşehir olur. Başbakanımız 1nci alternatife biraz daha sıcak bakıyor. Ama bu konu 12 Haziran da Genel Seçim kararı alınacak olursa, 12 Mart’tan sonra yasama bitiyor. Bu süre zarfında yasama takvimi yetişmeye bilir” diye konuştu.

Yalova’dan da övgüyle bahseden Gümrükçüoğlu, “Yalova Karadeniz’li vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı illerden birisi. O nedenle bizlerde Yalova ile ilgili sürekli bilgi ediniyoruz. Yalova son zamanlarda ortaya koyduğu gelişmelerle yıldızı parlayan bir il oldu. Özellikle Körfez Geçiş Köprüsü’nün tamamlanması ile ilin önemi daha da artacak. Yalova’nın tüm planlamalarını buna göre yaptığını biliyoruz. İlde Belediye, mülki idare ve STK’ların bu anlamda ortaya koyduğu uyumda takdire layık bir durum. Doğası ve denizi ile cennet gibi bir il olan Yalova’nın ortasında bulunduğu 3 büyük ilin potansiyellerini de kullanması ilin daha hızlı bir gelişim yaşamasını getirir” şeklinde konuştu.

Gümrükçüoğlu daha sonra Yalova Karadenizliler Derneği’ni ziyaret etti. Buradaki ziyarete Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahir Küçük’de katıldı. Dernek Başkanı Erdoğan Tahmaz tarafından yapılan hoş geldin konuşması ile karşılanan Trabzon Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu dernekte birde sunum gerçekleştirdi. Trabzon’da yapılan çalışmaları dernek üyelerine anlatan Gümrükçüoğlu, “Trabzon’da sizler içinde çalışıyoruz” dedi.

Gümrükçüoğlu Yalova’da bulunan İdmanocağı Spor Kulübü’nün Elegance Resort Otel’de düzenlenen dayanışma gecesine de katıldıktan sonra Yalova’dan ayrıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.