Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Topçular, "Herşeyi Sümen Altı Yapıyorlar"

Orhangazi, İznik ve Karamürsel’in Yalova’ya bağlanmasının zor olduğunu söyleyen, AKP Yalova milletvekili Temel Çoşkun'a, MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçulardan cevap gecikmedi.

Haber Giriş Tarihi: 05.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Topçular, "Herşeyi Sümen Altı Yapıyorlar"

Topçular, her şeyi sümen altı ettikleri gibi bu konuyu da sümen altı ediyorlar" dedi.

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular Orhangazi, İznik ve Karamürsel'in Yalova'ya bağlanmasının zor olacağını dile getiren AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun'a tepki gösterdi. Topçular, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Yalova’mızın geleceği açısından faydalı olacak ne var ise; bunu kamuoyuyla paylaşarak bir fikir alış verişi yapıyoruz ve her seferinde olumlu yönde karşılık buluyoruz. Ama ne hikmetse bu gelişmeler sürekli AKP'lileri rahatsız etmekte.
Yalova il olmasının üzerinden uzun bir zaman geçti ancak üzülerek söylüyoruz ki hala bir il görünümü kazanamadık, Yalova’ya yatırım yaptıklarını söyleyen AKP'li yöneticiler ya farklı bir Yalova da yaşıyor yada hayatı toz pembe görüyorlar. Çünkü Yalova’ya son 12 yılda kayda değer tek bir yatırım gelmemiştir.
Son zamanlarda fırsat bulduğumuz her platformda Karamürsel,Orhangazi ve İznik ilçelerinin Yalova ya bağlanmasını dile getiriyoruz.Biz bu öneriyi de dile getirerek öyle içi boş bir laf topluluğu olarak gündeme getirmiyoruz,alt yapısını, uygulanabilirliğini,sosyal,kültürel ve özellikle ekonomik yapı yönünden sıkı bir analiz ve araştırma yaparak paylaşıyoruz.

Bu saydığımız ilçelerde görüştüğümüz;gerek yerel yöneticiler gerekse de halk olarak bu önerinin mantıklı olduğunu ve böyle bir projeye destek vereceklerini kanaat ettiler.Tüm bu olumlu tepkilere rağmen Sayın milletvekili Temel Coşkun bunun çok zor olduğunu dile getirmektedir.Sormak istiyorum sayın vekile zor olan nedir ki yada siz zor olarak nitelendirdiğiniz hangi uygulamayı Yalova ya getirdiniz.Tek başına ve salt çoğunluğu elinde bulunduran hükümetiniz nasıl tek bir gecede Orduyu Büyükşehir yaptıysa bu üç ilçeyi Yalova’ya bağlamak şu şartlar zor olmasa gerek.

Bu ilçeler eğer Yalova ya bağlanırsa uzun vadede çok büyük katkılar sağlamakla birlikte ilimizde ki işsizlik sorununu da en aza indirecektir.Tüm bu faydaları göz önüne aldığımızda Yalova’nın çıkarları için kendileri açısında zor olan bu duruma AKP'lilerin el atması gerekmektedir.Ayrıca bu öneriye itiraz edenler sadece AKP'lilerdir.Şunu hatırlatmak istiyorum sayın vekile siz tüm Yalova’nın vekilisiniz bunu idrak ederek hareket etmelisiniz.

Özetlemek gerekirse biz Yalova’yı, Yalova’nın çıkarlarını yerelde her şeyden üstün tutuyoruz.AKP’liler gibi gelip geçici yöneticilerle günü kurtaran siyasi politikalar üretmiyor;İlimize uzun vadede fayda sağlayacak politikalara imza atmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu konuda yapılacak bir çalışmaya da destek vereceğimizi belirtmek isteriz.
Umarım AKP’liler bu konuyu da zor deyip, sumen altı etmez bir an önce çalışmaya başlayarak Yalova’nın geleciğini kurtaracak bu projeyi destekleyip hayata geçmesi için harekete geçmelidir" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.