Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Topçular Coşkun'u Topa Tuttu

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova Milletvekili Temel Coşkun'un, "Siyasette 3 tür vardır, geriden gelenler siyaset zavallısıdır" sözlerine MHP İl Başkanı Hasan Topçular'dan sert yanıt geldi.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Topçular Coşkun'u Topa Tuttu

Topçular, " MHP bazı Zavallılar gibi okyanus ötesi birilerinden icazet alınarak kurulmuş bir parti değildir" dedi.

Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun'un Yalova Kültür ve Turizm Müdürü'nü ziyareti esnasında yaptığı açıklama ile, " Siyasette 3 tür vardır, geriden gelenler siyaset zavallısıdır" demişti. Bu açıklama sonrasında MHP kanadından sert yanıt geldi. Topçular, Temel Coşkun'u kelimenin tam anlamıyla topa tuttu. Topçular yazılı açıklamasında şu sözlere yer verdi;
"Zavallı: 1- sıfat: Acınacak kadar kötü durumda bulunan.
2. Gücü bir şeye yetmeyen, âciz.
TDK sözlüğünde zavallı kelimesinin anlamı böyle ifade edilmiş... Zavallı tümcesi bir sıfatlamadır…
AKAPE’li Yalova milletvekil Coşkun Temel şehrimize arzı endam eyleyerek İl genel meclisi hakkında basına bir açıklamada bulunmuş. Ve yukarıda geçen zavallı kelimesini “Bunlar siyaset zavallısıdır” diyerek kullanmış. Şimdi sayın vekil neden böyle bir ifadede bulunma mecburiyeti hissetmiş bakalım; anladığımız kadarıyla şöyle: İl Kültür Müdürü Ordu’da tertiplenecek fuar için 10 bin tl para istiyor (İl Kült. Müdürlüğü Yalova’da çok takdire şayan işler gördü ya!.. Orduya açılmak istemişler).. İl gen meclisi ise bu tahsisatı vermemiş.. sonrada coşkun milletvekilimiz Temel bey, kendi meclis üyelerine fırça çekecekken frene basamıyor ve bundan mülhem, MHP’yi de cahil cesaretini öne alarak Zavallı sıfatıyla niteliyor...

Şimdi şunu cümle alem bilsin ki; MHP’yi ağzına alacak her kimse destur getirip, besmele çekerek lafına başlasın. Ülkücüler ve MHP Türk siyasi hayatının hiçbir noktasında zavallı olmamıştır!.. MHP bazı Zavallılar gibi okyanus ötesi birilerinden icazet alınarak kurulmuş bir parti değildir; Türk Milletinin bağrından neşet eden, gücünü milletinden alan Ülkücülüğün şerefli temsilcileridir. Sayın Temel gitsin kendi meclis üyelerini hesaba çeksin; ödenek vermeyen zavallılar (Temel beyin tabiriyle) kendi parti mensupları arasında da bulunmaktadır. Temel beyin gönlüne göre olmayınca işler herkes zavallı mı olacak?!. Temel beye şu hatırlatmayı yapalım; bir aralar AKAPE prenslerinden Cüneyt Zapsu, ABD’ye biat edip, icazet almaya giderken başbakanı Tayyip Erdoğan hakkında şunları söylemişti:

“Bu adam dürüst bir adam. Kendi inançlarına sahip ve bu inançlarında samimi. Lütfen şunu yapmaya çalışın... "Sömürmek" kötü bir kelime, ama kullanmak... Bu adamdan yararlanın. Çünkü bu kişinin çok itibarı var, hem kendi inançları nedeniyle Müslüman dünyasında, hem de Batı tipi demokrasiye inanıyor. Bence onu devirmeye çalışmak, delikten aşağı koymak yerine onu kullanın... Burada ve Avrupa'da bundan yararlanmalısınız. Teklifim budur.

Bizce sadece ZavallI’lar kullanılır; aciz duruma düşen, gücü olmayan insanlar kullanılır. Zapsu, Zavallı Tayyip Erdoğan için adeta yalvarıyor demeyeceğim.. çünkü açıkça yalvarmış durumda; delikten sifonu çekip aşağı koymayın diyor!.. Kalkmış bir de bay Temel Coşkun, hadsizce MHP’yi ve MHP mensuplarını kast ederek bunlar zavallı diyor. Kıymetli mebus beye sormak lazım gelir: 1-) Habur'da teröriste şov yaptıran ZavallI’lar kimdir?!. 2-) Barzani ile kırmızı çizgi restleşmesi çekerken son kongresine şeref konuğu olarak Barzani’yi davet eden ZavallI’lar kimdir?!. 3-) Milleti makarna, un, şeker muhtacı yaparak reyine ipotek koyan ZavallI’lar kimdir?!. 4-) Aldığı reyin arkasına sığınıp Tayyip diktatörlüğüne çanak tutan Zavallı’lar kimdir?! Ülkenin milli servetlerini babalar gibi satan Zavallı’lar kimdir?!. 5-) Taşeron firmalarda, maden ocaklarında üç kuruş ekmek parası uğruna ölenlerin vebali hangi ZavallI’ların üzerindedir?!. 6-) Terörist cani, vampir Öcalan ile masaya oturup PKK ile müzakereye girişen ZavallI’lar kimdir?!

Bir Temel fıkrası anlatarak meseleyi bağlayayım:
Aynanın karşısında gözleri kapalı duran Temel'e ne yaptığını sormuşlar:
Temel: "Uyurken nasıl göründüğümü merak ettim" demiş.
Sayın vekil sanırım Türkçe Dil bilgisine uzak olması sebebiyle bir terim kargaşası yaşamakta… AKEPE saltanatının kapıkulları olan kimseler aynaya (gözlerini kapamadan) bakarlarsa kim Zavallı’dır göreceklerdir"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.