Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Toki’de Oturan Vatandaşlar “Yalova Belediyesi” Dedi

TOKİ Konutlarında yapılan referandumda oy kullanan 2 bin 999 kişiden bin 480’i Evet oyu kullanarak Yalova Belediyesine bağlanmak istediklerini belirtti. Referandumda 76 vatandaş ise hayır oyu kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Hacımehmet Ovasında bulunan TOKİ Konutları yapılan bir referandumun ardından buradaki vatandaşlar Yalova Belediyesine bağlanmak istediklerini belirtmiş ve 2008 yılında Belediye Meclisi kararı ile Kazımkarabekir Mahallesi’ne bağlanmıştı. Ancak bu karara itiraz eden Hacımehmet Köyü Muhtarlığı referandumun iptaline yönelik Bursa İdare Mahkemesine başvurmuştu. Bursa Bölge İdare Mahkemesi ise itirazı yerinde bularak referandumu iptal etmişti.

Bu kararın ardından TOKİ’de yeniden referandum kararı alınmıştı. 2 ay süren çalışmanın ardından 6 Aralık 2009 Pazar günü referandum gerçekleştirildi. Ticaret Lisesi’nde açılan sandıklarda vatandaşlar oy kullandı. Yüksek Seçim Kurulu gözetiminde yapılan referandum da oyların dağılımı da netleşti.

Referandumda 2 bin 999 seçmenin bulunduğu TOKİ Konutlarındaki vatandaşlardan 1 bin 575’ü oy kullandı. Oy kullanan vatandaşların bin 480’i Yalova Belediyesi’ne bağlanmak istedikleri yönünde evet oyu kullanırken 76 vatandaş ise Hacımehmet Köyüne bağlı kalmak istediklerini oyları ile bildirdi. 18 oy ise geçersiz kullanıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.