Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Terör'e Karşı Tek Yürek Olduk

İstanbul'da yaşanan bombalı terör saldırısına karşı Yalova'daki tüm siyasi partiler tek yürek olarak bir açıklama yaptılar.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2016 07:57
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Terör'e Karşı Tek Yürek Olduk

8 siyasi parti il başkanının katılımı ile yapılan ortak açıklamada, terör saldırılarının milleti bölemeyeceği ve parçalayamayacağı, aksine birlik ve beraberliği daha da arttıracağına vurgu yapıldı.
  
Yalova teröre karşı, tek ses, tek yürek oldu. İstanbul'da gerçekleşen hain terör saldırısı sonrasında Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda bir araya gelen AK Parti, CHP, MHP, SP, BBP, DP, DSP ve Vatan Partisi il başkanları ortak bir bildirinin altına imza attılar. Terörü lanetleyen ve terörün ülkede hiç bir zaman hedefine ulaşamayacağını belirten bildiriyi 8 parti il başkanı adına SP İl Başkanı Celal Korkmaz okudu. Bildiride şu sözlere yer verildi, "Bizler Yalova'da bulunan siyasi partilerin il başkanları olarak İstanbul'da gerçekleştirilen hain saldırının aziz Türk Milletinin birliğine, bekasına ve bütünlüğüne yönelik vahşi bir terör saldırısı olduğu kanaatindeyiz. Bu saldırı ile hiç bir kutsal tanımayan teröristlerin bir kez daha insanlık düşmanı terör yöntemlerini devreye sokmuşlardır. Hangi terör örgütü olursa olsun bu saldırıyı yapanlar bilsin ki aziz milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacak bilakis daha da güçlenecektir. Unutulmamalıdır ki hiç bir talep terörizme meşruiyet kazandıramaz ve terörizme dayanak gösterilemez. Terör hiç bir zaman ülkeyi teslim alamayacak, aziz milletimizi yıldıramayacaktır. Zira aziz bir geçmişe sahip bu millet şanlı tarihi boyunca önüne çıkan bir çok engeli birlik ve beraberliğini koruyarak ortak aklı ve bilinci devreye sokarak bertaraf etmiştir. Şanlı tarihimizden aldığımız bu güç ile terör saldırıları karşısında millet olarak topyekun mücadele edeceğimizden ve birbirimize daha çok kenetleneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Teröre vereceğimiz en güzel cevap kardeşliğimizi daha da güçlendirmek daha önce PKK, DAEŞ, ve FETÖ terör örgütlerinin benzer şekilde yaptıkları terör eylemleri karşısında  millet olarak nasıl dik durduysak bundan sonrada aynı şekilde dik duruşumuzu ortaya koyacağız. Geçmişte defalarca canlı bomba eylemlerine girişen ve masum insanları katleden hain PKK ve bomba eylemcileri DAEŞ ve diğerleri bu masum insanları katleden örgütler ve onların arkasındaki güçlerin ve destekçilerinin milletimizin kararlılığı karşısında yok olacakları aşikardır. Milletimizin müsterih olsun. İnsanlık düşmanı teröristler mutlaka yenilecek. Aziz Türk Milleti ve devleti muzaffer olacaktır. Millete kast etmeye çalışan teröristler ya yok olacak, ya da adalete hesap verecektir. Bizler acımızın ortak olduğunun ve her türlü düşünce farklılığını bir kenara koyarak bu derin acıyı paylaştığımızı ifade etmek istiyoruz. 15 Temmuz'da milletimiz ve onun iradesine karşı yapılan FETÖ darbesi girişiminde ortaya koyduğumuz milli şuuru bu terör saldırısı karşısında da göstereceğimizi aziz milletimizin dikkatlerine sunuyoruz. Bizler bu bildiriye imza atan siyasi partiler olarak devletimizin bekası ve sinesinden çıktığımız aziz milletimizin huzuru için terörle mücadele de güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanında olacağız. Terör hadisesinde şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Cenabı Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun"

  AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, SP Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz, BBP Yalova İl Başkanı Talip Bayburtlu, DP Yalova İl Başkanı Muhammer Er, DSP Yalova İl Başkanı Cemal Bayram ve Vatan Partisi Yalova İl Başkanı İsmail Bilgin'in yanısıra, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası İl Başkanı Tahsin Becan, Yalova Kent Konseyi Başkanı ve Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu ile çok sayıda STK başkanının hazır olduğu açıklama sonrasında şehitlerin ruhları için Fatiha okundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.