Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Termik Santral Konusunda Valilikten Açıklama

AKSA’nın kurmayı planladığı Kömürlü Termik Santral konusunda bir açıklamada Yalova Valiliği tarafından yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Son günlerde yerel gazetelerde yer alan AKSA’da kurulması planlanan “Termik Santral” konusundaki haber ve açıklamalarla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla Yalova Valiliği adına Vali Vekili Şakir Özdikici bir basın açıklaması yaptı..

Yalova Valiliği tarafından yapılan açıklamada şunlara değinildi. “Gazete haberlerinde, 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı’nın Taşköprü Belediyesi muhatap alınmadan yapıldığı kamuoyunda yanlış anlamalara neden olmuştur. İlgili planın hazırlanma süreci içinde tüm kamu kuruluşlarının, belediyelerin ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri ve talepleri alınarak değerlendirilmiş olup, onaylanmasından önce de, aynı şekilde hareket edilmiştir.

1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı’nında Termik Enerji Santralleri ile ilgili herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Ancak; Termik Enerji Santralleri, Birinci Sınıf Gayri Sıhhi Müesseseler kapsamında olduğundan, inşaat öncesi ve sonrası yapılacak işlemleri, gerek Birinci Sınıf Gayri Sıhhi Müesseseler’e ilişkin mevzuat hükümlerine gerekse 3194 sayılı İmar Kanunu’na tabidir.

İlimizi ve kamuoyunu yakından ilgilendiren Termik Enerji Santrali’nin, Taşköprü Belediyesi mücavir alanı içersinde yer alması nedeniyle inşaat öncesi ve ruhsat esnasında mevzuat hükümlerinin yerine getirilip getirilmediği, Taşköprü Belediyesi’nin görev alanına girmektedir."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.