Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Söylediklerine İnanıyor musun ?"

Yalova'da milletvekili sayısının 3'e çıkması nedeniyle bir açıklama yapan AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ilk seçimde 3-0 yapacaklarını söylemişti.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2017 09:20
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Söylediklerine İnanıyor musun ?"

Bu sözlere MHP kanadından cevap geldi. MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, "Sen bu söylediklerine inanıyor musun" diye sordu.

Ülke genelinde milletvekili sayısının 600'e çıkması sonrasında Yalova'da bundan nasibini aldı ve 3 milletvekili sayısına yükseldi. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak yapılacak ilk milletvekili seçiminde 3-0 yapacaklarını dile getirdi. Bu açıklamaya MHP kanadından cevap gecikmedi. MHP Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak yaptığı açıklama ise AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak'a yüklendi. Topçular açıklamasında, "Milletvekili sayısı 600 olunca, İlimizdeki Milletvekili sayısı da 3 oldu. Şu ank iki olan Milletvekiline göre AKP 1, CHP 1 olarak ilimiz mecliste temsil edilmektedir. Sayı üç olunca ilk açıklama AKP İl başkanı Öztabak'tan açıklama gelmiş, bakın il başkanı ne demiş üç sıfır demiş. Yani üç millet vekilini de AKP Alacak demiş ancak nedenlerini açıklamamış. O zaman biz açıklayalım; AKP Kurulduğundan beri her seçimde Yalova'dan meclise milletvekili gönderdi ancak hiçbiri ilimizi mecliste temsil edemedi. İlimizde kurulan Yalova üniversitesi emsal üniversitelerin en gerisinde kalmıştır. Emsal üniversitelerde öğrenci sayısı 50 bin ve üzerinde iken, ilimizde bu sayı henüz 13 bin civarındadır. Eğitimdeki başarı seviyemiz he geçe yıl daha da geri duruma düşmüş durumda. İlimizin markası YALOVA SPOR ikinci ligde top koştururken şimdi süper amatörde top koşturmak zorunda kalmıştır. Hatırladığım kadarı ile AKP milletvekili Yalovaspor'u süper lige taşıyacağının sözünü vermişti. İlimizde işsizliği ortadan kaldıracak, Üretime yönelik hiç bir yatırım yapılmadı. Türkiye'nin en güzel termal tesislerinin belli bölümü çürümeye terk edildi güzelim tesislere yazık edildi. 14 yıldır iktidar desteği arkasında olan Yalovalı yöneticiler sayesinde, Turizm kenti miyiz, sanayi kenti miyiz bunların ortasında mıyız, butik bir kent miyiz ne olduğumuz henüz belli değil. İlimizde farklı gerekçeler göstererek, ilimizin ihtiyacı olan tıp fakültesi halen kurulmuş değil. Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri olan güzel Yalova'mız beceriksiz siyasetçiler yüzünden, il olduğu günden beri hak ettiği yerde değil. Velhasıl Turizmden, sanayiden, sağlıktan, eğitimden, Spordan,hiç bir konuda hak ettiği payı alamayan bir Yalova ve AKP başarısızlıklarla dolu 14 yılın ödülü olarak üç sıfır yapacakmış. Sayın Öztabak Size soruyorum, söylediklerinize siz inanıyor musunuz?"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.