Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Soruşturma İzni Danıştay'a Taşındı

İl Genel Meclisi üyesi Atalay Beştaş hakkında başkanlık sürecinde meclisi fazladan 2 gün toplayarak haksız kazanç elde ettiği gerekçesi ile İçişleri Bakanlığı’nın verdiği soruşturma izni Danıştay'a taşındı.

Haber Giriş Tarihi: 01.06.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Soruşturma İzni Danıştay'a Taşındı

Beştaş, "Bu hakkımda soruşturma olsun da ne olursa olsun anlayışından başka bir şey değildir" diyerek Danıştay'a soruşturma izni ile ilgili itirazda bulundu.

İl Genel Meclisi üyesi Atalay Beştaş başkanlığı döneminde görevi kötüye kullandığı gerekçesi ile verilen soruşturma iznine itiraz etti. Konuyla ilgili Danıştay 2. Dairesine başvurarak iznin iptalini isteyen Beştaş , "Yalova Valiliği benimle ilgili olarak görevi kötüye kullanma gerekçesi ile soruşturma izni istedi. 22 Mayıs 2012 tarihinde İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'de bu izni verdi. Ancak verilen bu soruşturma iznine Danıştay 2. Dairede açtığım dava ile itiraz ettim. 3 ay içerisinde Danıştay'dan bir karar çıkacak. İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma izninin 5237 sayılı Türk ceza Kanununun 257 sayılı görevi kötüye kullanma suçu kapsamında değerlendirilmesi hukukla bağdaşmamaktadır. Görevi kötüye kullanmak bilindiği üzere zimmet, ihaleye fesat, kamuyu zarara uğratma, başkalarına haksız kazanç temin etme gibi suçlardır. Meclis başkanlığını sürdürerek fazla ödenek almak görevi kötüye kullanmak değildir. Öyle bir durumda dahi Sayıştay denetimine tabi olan İl Özel İdaresi Sayıştay denetimine çıkartılarak ödenek rücu edilir. Bu soruşturma, hakkımda soruşturma olsun da ne olursa olsun mantığından başka bir şey değildir" dedi.400 TL İle mi Devlete Zararı Uğratmışım?

Beştaş görevi kötüye kullanarak devleti zarara uğrattığı konusunun da gerekçesini açıklayarak, "İçişleri Bakanlığından bana gelen yazıda, Cuma günü seçim yap demişler, yapmamışız. Pazartesi, Salı iki gün meclisi yeniden toplamışım. 2 gün içinde meclis başkanı meclis üyesinin 2 katı huzur hakkı alıyor, toplamda 2 gün için 400 TL devleti zarara uğratmışım" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.