Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sıkıntılı Bölge Meclis Gündeminde

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ilk toplantısında Çiftlik Mahallesi’nde bulunan ve zamanla yan yatmaya başlayan evler konusu gündeme geldi.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Sıkıntılı Bölge Meclis Gündeminde

Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ başkanlığında toplanan meclisin ilk oturumunda Çiftlik Mahallesi, Çiğdem ve Çardak Sokak’taki evlerin akıbeti görüşüldü. Başkan Dağ, bölgeyle ilgili İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Akay’ın basında demeçlerinin çıktığını ve kendilerinin de bölgeye zemin etüdü yaptırdığını kaydetti.
Çıkan etüt sonuçlarında zeminden değil yapılan binalar nedeniyle bir sorun yaşandığını dile getiren Dağ, konuyla ilgili meclisin bir an önce karar alması gerektiğinin altını çizdi.

Dağ, “Sayın İl Genel Meclis üyemiz verdiği demeçte biraz da siyasi yönden belediyemizi suçlamış. Biz de kendisinin dile getirdiği bölgedeki sorunla ilgili çalışma yaptık. Yaptırdığımız etüt sonucunda zeminde herhangi bir problem olmadığı ancak buradaki evlerde yaşamanın imkânsız olduğu sonucu ortaya çıktı. Buradaki evlerin birçoğu zaten uzun yıllar öncesinde kaçak olarak yapılmış. Binalar, bölgenin arazi ve zemin şartlarına uygun inşa edilmemiş. Ancak bu şekilde insanların orada yaşaması büyük riskler taşıyor. Yarın öbür gün herhangi bir doğal afette büyük vebal altında kalabiliriz. Bir an önce bu bölgeyle ilgili karar almamız gerekiyor” dedi.

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne de görüş sorduklarını ifade eden Başkan Dağ, “Ancak her nedense henüz bize yazılı bir cevap gelmedi. Kış ayları yaklaşıyor. Bölgede yaşayan halkın mağduriyeti söz konusu. Oradaki insanların da can ve mal güvenliği açısından bir karar almamız gerekiyor. Şu andaki mevcut rapora göre o evlerin derhal boşaltılması lazım. Son karar meclisimizin” diye konuştu.

Dağ, bölge halkına tebligat yapacaklarını da ifade ederek “Kendilerini belediyeye çağırarak konuyla ilgili bilgi vereceğiz. Önümüzde birkaç seçenek var” dedi.

Meclis üyeleri yapılan görüşmeler sonucunda bölgedeki binalarla ilgili detaylı bir raporun hazırlanıp bir sonraki meclis toplantısında gündeme alınmasına karar verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.