Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Seda Camgöz Davasının 2. Duruşması Yapıldı

Yalova’da, eski eşi Seda Camgöz’ü sokak ortasında bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülen B.D’nin yargılanmasına edildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Seda Camgöz Davasının 2. Duruşması Yapıldı

Davanın 2. duruşmasında eşini bıçaklayarak öldüren B.D kendisine çocuklarının gösterilmediğini iddia etti. Mahkeme çıkışında B.D'nin beratını istiyoruz diyen Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen'e ise kadınlar saldırdı. Özen polisler tarafından kadınların elinden güçlükle kurtarıldı.

6 Mayıs 2015 tarihinde Sefabey Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, 2 çocuk annesi Seda Camgöz’ü 9 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen eski kocası B.D'nin 2. duruşması yapıldı. Sanık B.D'nin tutuklu bulunduğu Kocaeli Kandıra Kapalı Cezaevi'nden telekonferansla bağlandığı duruşmada sanık B.D'nin annesi Sevim Diler ve ağabeyi Levent Diler tanık olarak dinlendi. Tanıklar sanık B.D'e çocuklarının öldürülen Seda Camgöz ve babası Hüseyin Camgöz tarafından gösterilmediğini iddia ettiler.

Öldürülen Seda Camgöz'ün babası Hüseyin Camgöz ise iddiaların yalanlayarak B.D'nin her istediğinde çocuklarını görebildiğini söyledi. Bu esnada merkezi İzmir'de bulunan Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen'de davaya müdahil olmak için mahkeme heyetine dilekçe sundu. Mahkeme heyeti davayı 11 Şubat 2016 tarihine ertelerken sanık B.D'nin cezai ehliyetine yönelik raporun beklenmesine, Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen'in müdahillik talebinin reddine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Mahkeme çıkışında ise Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri pankart açarak kadın cinayetlerinin durdurulması için gerekli düzenlemelerin yapılmasına ve kadın cinayetlerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası getirilmesini istediler. Açıklama esnasında grubun yanına gelen Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen ise, "Bizde sanık B.D'nin beratını istiyoruz" diyince kadınların önce sözlü ardından da fiili saldırısına maruz kaldı. Öztürk'ü kadınların elinden polis kurtarırken adliye dışına çıkartıldı. Burada açıklamalarını sürdüren Öztürk, "Çocuğu kendisine gösterilmeyen bir babadan ne beklersiniz. Elbette biz her türlü cinayetin karşısındayız. Cinayetler kabul edilebilir değildir. Ama devletimiz bu işe bir çözüm bulsun. 14 senedir bende kendi kızımı göremiyorum. Erkeklerin her şeyi elinden alınıyor kadınlara veriliyor. Kadınlar tüm haklarını kullanıyorlar. Erkeklerin hayatı nafaka ödemekle geçiyor" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.