Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Plan Revizyonuna 64 İtiraz

Geçtiğimiz ay mecliste onaylanan 1/1000 ve 1/5000 ölçekli revizyon imar planlarına 64 itiraz gerçekleştirildi. Meclise gelen itirazlar imar komisyonuna sevk edildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2016 08:01
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Plan Revizyonuna 64 İtiraz

Yalova Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı ilk oturumla başladı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman başkanlığında toplanan meclis 2017 yılı performans raporu ve 2017 yılı bütçesini plan ve bütçe komisyonuna sevk etti. Komisyonda görüşülecek olan bu konular meclise geldikten sonra oylanacak. Meclisin bir diğer maddesi olan imar konularının görüşülmesi esnasında ise gerginlik yaşandı. Geçtiğimiz ay meclise gelen ve meclis tarafından onaylanan 1/1000 ve 1/5000 ölçekli revizyon imar planlarına yapılan 64 itirazın imar komisyonuna sevki öncesinde söz alan Yalova Belediye Meclisi bağımsız üyesi Ahmet Yavuz yapılan işlemin hukuksuz olduğunu söyledi. Plan içerisinde yer alan bir resmi kurum alanının kiralanmasına değinen Yavuz, "Resmi kurum alanı belediye tarafından kiralanmıştır. Bu hukuksuz bir davranıştır. Revizyon imar planı içerisinde yer alan bu alanla ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Bu hukuksuzluk Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından da tespit edilmiştir. İtirazlar arasında bu alana yönelik bir itirazda var. Bu şekli ile bu itirazların görüşülmesi doğru değildir. Belediye açısından sıkıntı yaşanmasına neden olur" dedi.

İmar Plan Revizyonuna yapılan 64 itiraz oy çokluğu ile imar komisyonuna sevk edildi. Komisyon konuyu görüştükten sonra raporunu kararını meclise bildirecek.

Türkçe Tabela İçin Kararlıyız
Geçtiğimiz günlerde MHP tarafından başlatılan işyerlerinde Türkçe tabela kullanılmasına yönelik imza kampanyasında toplanan imzalar Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'a teslim edilmişti. Bu imzalar meclis gündemine geldi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman meclisin bu konuda daha önceden aldığı bir kararının bulunduğunu hatırlatarak, Yalova'da işyeri tabelalarının Türkçe olarak yer alması ile ilgili kararlılıklarının devam ettiğini söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.