Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Pehlivan, "Ulaşım Sorununu Çözmek İçin Çalışıyoruz"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan ildeki ulaşım sorununu çözmek için tüm güçleriyle çalıştıklarını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Pehlivan, "Ulaşım Sorununu Çözmek İçin Çalışıyoruz"

Pehlivan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yalova’nın en ciddi sorunun ulaşım olduğuna dikkati çekti. Bunun çözümü için uğraştıklarını belirten Pehlivan, “Şu anda Yalova’daki birinci sorun ulaşım. Bizim yaptığımız anketlerde. Biz bütün gücümüzle ulaşımın üzerine gidiyoruz. Çünkü ulaşım ciddi bir sorun. Bütün Türkiye’deki şehirlerin tamamının sorunu ulaşım. Bunla ilgili projelerimizi anlatıyoruz insanlara. Bunla ilgili biz insanların ulaşımına çözüm arıyoruz, araçlara değil. Çünkü araçları sayısını azaltmak mümkün değil” dedi.

Bisiklet yollarına yapılan eleştirileri de değerlendiren Pehlivan, şöyle konuştu:
“Bisiklet yolları aslında ulaşımı engelleyen bir unsur değil. Çünkü bisiklet yollarını kaldırdığınız anda oraya araçlar park edecek. Araçlar park ettiğinde ulaşım daha çok kilitlenecek. Çünkü bisiklet yollarının eni 1,5 metre, aracın eni 2,5-3 metre. Bisiklet yollarının sayesinde trafik daha hızlı oluyor”

Yalova’da ulaşımın çözümü için yapılacak çalışmalara değinen Pehlivan, “Bizim meselemiz ulaşımda kilit noktalara var. Bunları açabilmek için çevre yolu önemli bir proje. Bu hayata geçecek. Bir ikincisi projesi onaylanan Tonami Meydanı. Tonami Meydanı’ndaki üst geçit yaptığımız zaman transit araçların tamamı oradan geçeceği için Tonami meydanını daha rantabl kullanabileceğiz. Orada trafik sıkışıklığı olmayacak. Şehit Ömer Faydalı Caddesi’nde de sıkışıklık olmayacak.Ağaçları Naklederiz

Tonami Meydanı’ndaki projesinin yapılacağı yerdeki ağaçların nakledileceğini belirten Pehlivan, şöyle konuştu:
“Orada eğer ağaç kesmek gerekirse biz ağaç kesmeye karşıyız. Ağaçları naklederiz başka bir yere. Onların çoğu zaten akasya ağacı, iki tane sanıyorum çınar ağacı var. Biz bu ağaçları başka yere naklederiz. Artık teknoloji gelişti, nakilleri mümkün. Daha uygun bir yere naklini yaparız. Ulaşım çok çok önemli. Hayatımızın bir parçası haline geldi ulaşım sorunu. Bu her şeyden önemli. Tabi biz ağaç katliamına karşıyız. Ben biliyorsunuz geçmişimde çevreci bir insanım. Halen öyle düşünüyorum. Biz o ağaçları başka bir alana naklederiz. Orada bir üst geçit olacak. Bunun başka çaresi yok. Kim gelirse gelsin bunu yapmak zorunda.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.