Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özsümer, "İnkılap Çirkinlik Abidesi"

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer İnkılap gemisinin Yalova'nın çirkinlik abidesi olduğunu söyledi. Özsümer mahkeme kararının bu geminin kaldırılması yönünde çıkmasını çok istediğini dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 05.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Özsümer, "İnkılap Çirkinlik Abidesi"

Cumhuriyet alanına yerleştirilen ancak ardından açılan davalarla hiçbir şey yapılamayan İnkılap Gemisi'nin kaderi belirsizliğini koruyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, geminin mahkeme sürecinin devam ettiğini ve karar çıkmadan her hangi bir şey yapılmasının mümkün olamadığını söyledi. İnkılap vapuru için çirkinlik abidesi benzetmesi yapan Özsümer, "İnkılap vapurunda mahkeme süreci devam ediyor. Bizde bu sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. Bilindiği üzere Türkiye’de bazı davalar uzun sürebiliyor. Bizde haber bekliyoruz. Mahkemeden gelecek karara göre kaldırılıp kaldırılmayacağı kesinleşecek. Mahkeme eğer İnkılap vapurunun kalması yönünde karar verirse Başkan Yakup Koçal, vapurun giriş katında denizcilik müzesi gibi ve diğer katları da restoran ve kafeterya şeklinde değerlendirmeyi planlıyor. Benim görüşüm bu İnkılap vapuru meydandan kalkmalıdır. Çünkü o meydanın bütünlüğünü bozuyor İnkılap. Çok sağlıklı bir yapıda değil. Yalova’da bina yaptırıyoruz, bina için yüzde 1 perde ve bodrum gibi şartlar koymuşuz. Ama sen kalkıp toprağa tonlarca hurdayı oturtmuşun! Birde dolgu alanında! Allah korusun olası bire afette kimse bu İnkılap’ın içinde olmak istemez. Halk artık bu vapurun bir çirkinlik abidesi olduğunu söylüyor” dedi.‘İnkılap olmasa daha ferah meydanımız olacak’

Yalova kent meydanının iki tarafının da çok güzel olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Özsümer, “Osmanlı parkı ve Cumhuriyet parkı alanları olarak çok güzel bir görüntü var ortada. Fakat İnkılap bu alandaki bütünlüğü bozuyor. İnkılap vapuru bu bölgede olmazsa çok daha geniş ve ferah meydanımız olacak” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.