Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özsümer'den Güneyköy'de Hafriyat Döküm Alanına Tepki

Yalova Belediye Meclisi üyesi Ahmet Özsümer Güneyköy'de oluşturulmak istenen hafriyat döküm alanı ile ilgili olarak verilen karara itiraz etti.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2016 10:29
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Özsümer'den Güneyköy'de Hafriyat Döküm Alanına Tepki

İtirazının dikkate alınmaması durumunda hukuki girişim başlatacağını dile getiren Özsümer İmar Komisyonu Başkanı Cemil Aydın'a ise, "Riyasete ve müdürlüğe bir şey demiyorum ama imar konularında Belediye Meclisi İmar Komisyon Başkanı Cemil Aydın'a güvenmiyorum." dedi.

Hacımehmet Köyünde Yalova Belediyesi tarafından oluşturulan hafriyat döküm alanın ardından Güneyköy'de de hafriyat döküm alanı oluşturulmasına yönelik riyasete imza yetkisi verilmesine Belediye Meclis üyesi Ahmet Özsümer'den tepki geldi. Özsümer alınan bu kararın meclis üyeleri açısından yarın hukuki sorumluluklar doğurabileceğini söyledi.

Özsümer, "Bu ay ki belediye meclisini 1 günde bitirdiler. İşlerine gelince uzatıyorlar. Oysa bu ayki gündemde yer alan Güneyköy'de hafriyat alanı oluşturulmasına yönelik madde son derece önemli. Apar topar bir meclisle neredeyse bu maddeyi kim vurduya getirdiler. Riyaset meclisten Güneyköy'de bir taş ocağı firmanın ticari çalışmasını tamamladığı alanda hafriyat döküm alanı oluşturulmasına yönelik ilgili kurum ve kuruluşlarla yazışma yetkisi talep ediyor. Bu artık alışkanlık oldu. Daha önce bunun aynısını Hacımehmet Köyü'nde de yaptılar. Ben bu karar verilirken de hayır oyu vermiştim ve mecliste İmar Komisyonundan gelen karara da itiraz etmiştim. Hacımehmet Köyü ile ilgili olan konu da meclise geldiğinde İmar Komisyonu Başkanı Cemil Aydın, 'Biz komisyon olarak toplandık riyasetin isteğiyle protokol yapma alt protokollerini hazırlama yetkisi verilmesine olumlu baktık'  demişti. Ne oldu olumlu baktın da. Ben o günde buna tepki gösterdim böyle bir karar alınamayacağını dile getirdim ve 'Muhtarlıktan protokol yapma yetkisi istenmiyor ama orada yatırım yapılıyor. Orada ki komşu parsel de 7 metrelik toprak kayması var. Orası zayi olursa bunun hesabını kim verecek. Ben belediye meclisi olarak veremem' demiştim. O gün meclise tekrar gelecek dendi ama meclise falan gelmedi. açtılar orayı verdiler işletmeye. Ne oldu toprak kayması yaşandı ve alanda zarar meydana geldi. Alana işletmeciye de yazık.  Meclise bazı konular sanki hiç sorun yokmuş gibi getiriyorlar bize de sünnet çocuğu muamelesi yapıyorlar. Oldu da bitti maşallah" dedi.

Cemil Aydın'a Güvenmiyorum
Özsümer kararın oldu bittiye getirildiğini vurgulayarak, "Bir günde çoğunluğu sağladık. Kararı aldık. Böyle bir şey yok. Ben açıkça söylüyorum. Riyasete ve müdürlüğe bir şey demiyorum ama imar konularında Belediye Meclisi İmar Komisyon Başkanı Cemil Aydın'a güvenmiyorum. Belediye Başkanına yazışma için yetki veriyoruz. Bir daha önümüze gelecek deniyor. Çocuk mu kandırıyorsunuz. Hacımehmet Ovasına bu alan için yetki de aynı şekilde verildi. Zannediyorlar ki biz bir karar alırız, olmazsa pardon deriz. Hakimin savcının karşısına çıkıp pardon diye bilir misin. Hadi deyin de göreyim. Bunlar yaptıkları işin, kaldırdıkları elin farkında bile değiller. Böyle bir karar olmaz. Dün alınan karar da yasal değil. Ben Hacımehmet Ovasındaki hafriyat döküm alanı ve Güneyköy'de yapılmak istenen hafriyat döküm alanı ile ilgili belediyeye dilekçelerimi de verdim. Bu hatanın telafi edilmesi için ivedilikle gereğinin yapılmasını itirazımın değerlendirilmesini aksi halde konu ile ilgili hukuki girişimleri başlatacağımı belirttim" diye konuştu.

Konuyla ilgili tepkilerini ortaya koyan Özsümer sözlerini şu şekilde tamamladı, "Güneyköy'de böyle bir şey yapılmak isteniyorsa eğer ki bende o köylüyüm hassasiyetim çok doğal. Ben geçen dönem 5 yıl başkan yardımcılığı da yaptım. Yalova'nın elbette ki hafriyat döküm alanına ihtiyacı var. Ama izlenecek yol bu yol değil"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.