Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özsümer, "Al Sana Baz İstasyonu"

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer bazı yayın organlarında yer alan Cumhuriyet Meydanına yapılan ışıklandırmanın Baz İstasyonu olduğu yönünde bir gazetede yayınlanan köşe yazısına cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Haberi kesin bir dille yalanlayan Özsümer, "Yasal engeli olmayan bir şeyi halktan neden gizleme gereği duyalım" dedi. Özsümer Yalova Belediyesi eski Başkanı Barbaros Binicioğlu döneminde Yalova'nın girişinde yer alan Atatürk Bulvarının tabelasının altına yapılan ve bugüne kadar halktan gizlenen Baz İstasyonunu göstererek, "Alın size baz istasyonu" şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Alanında yapılan ışıklandırmanın bir baz istasyonu olduğu yönünde Belediye Meclisi eski üyesi Hikmet Dumantepe'nin kaleme aldığı köşe yazısına cevap gecikmedi. Makamında bir basın toplantısı düzenleyen Özsümer, "Öküz altında buza aramanın anlamı yok. Burası Baz İstasyonu değil normal bir ışıklandırma" dedi.

Yalova'da yerleşim alanlarının içerisinde ve binaların tepesinde baz istasyonlarının olduğunu hatırlatan Özsümer, "Baz istasyonu kurulmasına yönelik yasal bir engel yokken böyle bir şeyi halktan neden gizleme gereği duyalım. Böyle asılsız haberlerle halkın kafasını bulandırmayı hiç şık bulmuyorum. Kaldı ki Hikmet Dumantepe kaç dönem Belediye Meclis üyeliği yaptı. İstese belediye meclis üyelerine sorup bunun cevabını alabilirdi. O da olmuyorsa Belediye yetkililerine sorup bilgi alabilirdi" şeklinde konuştu.

Yalova Belediyesi'nin Cumhuriyet Meydanında yaptığı ışıklandırmanın Baz İstasyonu olduğu iddiasında bulunan Hikmet Dumantepe'ye gönderme yapan Özsümer çok ilginç bir detayı da basın mensupları ile paylaştı. Yalova'nın girişinde yer alan Atatürk Bulvarındaki üzerinde bulvarın isminin yazılı olduğu tabelanın resimlerini basına dağıtan Özsümer bu tabelanın altında yıllardır gizlenmiş olarak bir baz istasyonunun bulunduğunu söyledi. Bu istasyon hakkında bugüne kadar kimseye bilgi verilmediğini dile getiren Özsümer, "Yalova Belediyesi burasını YAÇEV A.Ş'ye yıllığı bin 200 TL'ye 3 yıllığına kiralamış. Yaçev A.Ş'de burasını bir baz istasyonuna kiraya vermiş. O dönem Belediye Meclis üyesi olan Hikmet Dumantepe bu konuda sesini çıkardı mı merak ediyorum?" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.