Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özgür, “Hakkımızı Aldık”

Bulgaristan’da yapılan yerel seçimlerde 41 belediye başkanlığı kazanan Hak ve Özgürlükler Partisi’nin başarısı Türkiye’deki göçmenleri sevindirdi.

Haber Giriş Tarihi: 06.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nu ziyaret eden Yalova Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BALGÖÇ) yetkilileri Belediye Başkanı Binicioğlu’na seçimlerle ilgili bilgiler verdi. BALGÖÇ Başkanı Lütfi Özgür seçimlerde Türkiye’den giden göçmenlerin büyük etkisi olduğunu söyledi.

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nu makamında ziyaret eden BALGÖÇ Yönetim Kurulu üyeleri 28 Ekim 2007 tarihinde Bulgaristan’da yapılan yerel seçimlerle ilgili olarak Binicioğlu’na bilgi verdi. Seçimlerde Türklerin desteklediği Hak ve Özgürlükler Partisi’nin 41 ilde belediye başkanlıklarını aldığını belirten BALGÖÇ Başkanı Lütfi Özgür, “Biz hem Bulgaristan hem de Türkiye vatandaşıyız. O nedenle Bulgaristan’daki yerel seçimlere buradan yoğun bir şekilde katılım oldu. Bulgaristan’a gidişimizde özellikle Yalova Belediyesi’nden sağlanan araç desteği için teşekkür ediyoruz. Hak ve Özgürlükler Partisi’nin Türklerin ağırlıklı olarak yaşadığı kentlerdeki belediye başkanlıklarını alması bizleri memnun etti. Partimiz 2003 yılında 260 bin olan oy potansiyelini 2007 yılında Türkiye’den giden göçmenler sayesinde 361 bine çıkardı. 41 belediye başkanlığı ve 940 belediye meclisi üyesi çıkartarak hakkımızı aldığımızı düşünüyorum” dedi.

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicoğlu ise, “1989 yılında zorunlu göçe tabi tutulan göçmen vatandaşlarımızın Türkiye dışındaki diğer vatanları da Bulgaristan’dır. Burada ki haklarını almaları da elbette ki çok önemlidir. Bu anlamda Bulgaristan’daki seçimlerde Türklerin ağırlıklı olarak yaşadıkları şehirlerde belediye başkanlıklarını Hak ve Özgürlükler partisi adaylarının kazanmasından memnuniyet duyduk. Bugüne kadar göçmen vatandaşlarımıza verdiğimiz desteğimizi bundan sonra da arttırarak sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.BURGAZ’LA KARDEŞ ŞEHİR ANLAŞMASI KAPIDA

Burgaz’da Belediye Başkanlığını Hak ve Özgürlükler Partisi adayının kazanmış olmasından dolayı ayrı bir memnuniyet duyduklarını belirten BALGÖÇ Başkanı Lütfi Özgür, “Burgaz Belediyesi ile Yalova belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalanması için karşılıklı çabaların şimdi daha hızla ilerleyeceğine eminim. Hatta Bulgaristan’ın AB’ye girmesinin ardından bu iki şehir arasında geliştirilecek ortak projelerin hayata geçirilmesi de büyük önem kazandı. Bu anlamda önümüzdeki günlerde birçok gelişmenin yaşanacağına eminim” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.