Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özel, “Devlet Hepimizin Devletidir”

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, “Devlet hepimizin devletidir. Sadece bir grubun, zümrenin veya siyasetin bir ayağına yakın duramaz. Demokrasimizin vazgeçilmezi dediğimiz partilerimize eşit mesafede durması gerekir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2017 12:57
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Özel, “Devlet Hepimizin Devletidir”

Özel, devlet imkânlarının kullanılmasının etik diğer deyimiyle ahlaki bulmadıklarını belirtti. Yazılı açıklamasında da örnekler veren Özel satırlarını şu cümlelerle sürdürdü, “1 Mart - 29 Mart arasında en az 47 defa kamu kaynakları ‘Evet’ propagandasında kullanılmış, kamu yöneticileri ‘Evet’ için hareket ederek devletin gücünü iktidar partisinin hizmetine sunmuştur. Okullara, yurtlara, Basın İlan Kurumu’na hatta kaymakamlık binalarına ‘Evet’ pankartları asılmış, ‘Evet’ mitingleri için okullar tatil edilmiştir. Devletin resmi araçlarına ‘Evet’ görselleri giydirilmiş, miting ulaşımı belediye otobüsleriyle ücretsiz gerçekleştirilmiştir. Üstelik hepimizin elektrik harcamalarından kesilen TRT ise daha büyük ayıplara hizmet etmiştir.  Sadece iktidarın kanalı olduğunu ilan etmiştir. Kesintiler iktidar – muhalefet yanlısı diye yapılmıyor. Herkesten alınıyor. Bizlerin payda katkımız yok mu? Şimdi bu helal mi oluyor? Kamu yararına çalışan derneklerin başkanlarının da bu konuda biraz hassasiyetleri olsun. Bizlerde bu ülkeye kanımızı –organlarımızı-canımızı veriyoruz ya da bağışlıyoruz.  Siyaset dışı olması gereken makamlaradır bu cümlelerim.

En ilginci OHAL ortamında anayasa oylaması yapılmasıdır. Bu nasıl anlayıştır? Evren sıkıyönetim halindeyken bile bu fırsatı kullanmamıştı. Ama devletin imkânlarını kendilerinin desteklediği bir partinin yararına kullandırmıştı. Ne oldu? Bu halk bunca dayatmaya seyirci kalmadı ve gerekeni yaptı. Aynı şekilde Rahmetli Özal’da devlet imkânlarını Yasaklı Siyasetçilerin yasağının kalkmaması için kullandı. Ne oldu? Kaybettiler. Bu sefer de toplumun diğer kesimini HAYIR oyu kullanacak olanlarını terör örgütleriyle ilişkilendirme gafletine düşenler, şimdi hızla çark etme noktasına gelmişlerdir.  Milletimiz bunları iyi değerlendiriyor. Düşünceye engeller koyan AKP zihniyetine halkımız mutlaka dur diyecektir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.