Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Önder, “Ankara VOPAK Konusuna Sıcak Bakıyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Yalova eski Milletvekili ve Kent Konseyi eski Başkanı Şükrü Önder Yalova Belediye Meclisi’ne hitap ederek VOPAK uyarısı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Önder, “Ankara VOPAK Konusuna Sıcak Bakıyor”

Önder Ankara’daki bürokratların VOPAK’ın Yalova’da kurulması konusunda meyilli olduklarını ve sıcak baktıklarını söyledi.

Yalova gündeminden düşmeyen VOPAK konusunda bir uyarı da AKP Yalova eski Milletvekili ve Kent Konseyi eski Başkanı Şükrü Önder’den geldi. Yalova Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Olağan Toplantısı’na katılan Önder burada meclis üyelerine hitap etti. Ankara’daki ÇED toplantısı ve şu ana kadarki izlenimlerini paylaşan Önder, “Vopak ile ilgili ciddi bir toplantı yapıldı. Ben bu konuda size bazı bilgileri aktarmak istiyorum. Malum Yalova’yı büyük çapta etkileyecek bir ÇED toplantısı Ankara’da yapıldı. Başta milletvekilimiz olmak üzere ismini hatırlayamadığım çok sayıda kişi ve bürokratlarımız Yalova’yı en iyi şekilde savunduklarını öğrendim” dedi.

Ankara’da konuyla ilgili bir takım temaslar kurduğunu ifade eden Önder, Vopak’ın kurmak istediği kimyasal depolama tesisine bürokrasinin destek verdiğini iddia etti. Önder, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ankara’daki bürokrasi Vopak’tan yana ağırlığını hissettirmeye başlamış ve bunun ardından bürokrat arkadaşlarımla yapmış olduğum görüşmelerde, Ankara’nın bu işe meyilli olduğu şeklinde bir intiba, izlenimim var. Ancak bizi kurtaracak olan Çevre Düzeni Planı. Çünkü Danıştay’ın bir kararı var. Yalova ile ilgili karar alırken buna atıfta bulunmuş. Bursa İdari Mahkemesi’nin vermiş olduğu kararı iptal etmiş. Bu planın Yalova için çok önem arz ettiğini, hayati bir önem arz ettiğini hepimiz takdir ediyoruz. Benim dileğim şudur; temenniden öteye gitmeyecek, Yalova’nın şuan ki konumunda siyasi birlikteliğe ihtiyacı var. Geçen ay mesela bu birlikteliğin iyi şekilde, en üst seviyede gösterilmesini ve devam ettirilmesini temenni ediyorum.”

Aynı konuşmayı İl Genel Meclisi’nde de yapacağını aktaran Önder, Vopak’ın çok ciddi ve hedefe ulaşmak için adımlar attığını ifade etti. Vopak’ın vazgeçmediğini ve Ankara’nın desteğini aldığını sözlerine ekleyen Önder, şöyle konuştu: “Çünkü gerisi gelecek. Yani benim bazı eski milletvekili sıfatıma güvenerek bazı kimselerle yaptığım görüşmelerde ciddi şekilde adım atıldığını öğrendim. Bu işin peşini bırakmış değiller. Böyle bir tesis Yalova’ya kurulduğunda bununla kalmayacağını, başka başka tesislerin de geleceğini ben çok açık ve net bir şekilde görebiliyorum. Yani özellikle bu durumda anlatmaya gerek yok ama arzu eden arkadaşlarım olursa bir ara ben kendilerini bilgilendirmeye hazırım. Bu konudaki hassasiyetinize teşekkür ediyorum ama şu Vopak konusunda, plandaki hassasiyetin devamını diliyorum. Yalova’nın geleceği açısında çok önemli bir olay.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.