Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Okuyan Rehabilitasyon Merkezinin Tahsisi Konusunda Uyardı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Baknı Yaşar Okuyan Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova Şubesinde Rehabilitasyon Merkezinin üniversiteye tahsisi konusunda açıklamalarda bulundu. Okuyan, "Bu tahsis diplomatik krize neden olur" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Okuyan Rehabilitasyon Merkezinin Tahsisi Konusunda Uyardı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan ADD Yalova Şubesini ziyaret etti. Okuyanı ADD'ye gelişinde ADD Yalova Başkanı Orhan Koçal ve dernek üyeleri karşıladı. Burada kendi bakanlığı döneminde Termal'de Japon Kızılhaçı tarafından verilen hibe ile yapılan Rehabilitasyon Merkezinin tahsisi konusunda açıklamalarda bulunan Okuyan durumun krize neden olacağını söyledi. Okuyan konuşmasında, "Termalde ki rehabilitasyon merkezi Japon Kızılhaçından yaklaşık 4.5 milyon dolarlık hibe ile yapıldı. O hastane 75'i yataklı, 200 kişi ayakta tedavi olmak üzere 275 hastaya hizmet verebilecek şekilde yapıldı. Bölgeye hizmet verecek şekilde tasarlanan önemli bir tesisti. Yapılan protokolde de burasının rehabilitasyon merkezi olarak kullanılması şarta bağlandı. Fakat maalesef o merkez bir türlü açılmadı. Ve milyon dolarlık o tesis çürümeye terk edildi. Aradan 11 sene geçti ve orası metruk bir hale geldi. Defalarca bu tesisin açılması gerektiğine yönelik uyarılarda bulunmama rağmen burasını bir türlü açmadılar. Koskoca bir hastane perişan edildi. Yalova'ya bu iktidarın gözle görülür yaptığı bir şey yok. Ama orada bitirilmiş bir hastaneyi açamadılar. 11 yıl sonra o merkezin Yalova Üniversitesine bir protokolle verilmesi çürümeye terk edilmiş bir binanın halkın hizmetine sunulması anlamında olumlu bir durum. Ama esas sorgulanması gereken şey bu hastanenin 11 senedir neden açılmadığı konusudur. Yaşar Okuyan'dan bu kadar çekinmelerine gerek yok. Yaşar Okuyan döneminde yapıldıysa benim babamın malı değil. Yapılan tahsis Japon Kızılhaçı ile yapılan protokole de aykırı. Orası hastane olmak üzere hibe parayla yapıldı. Şimdi üniversiteye tahsisi uluslar arası diplomatik bir krize neden olabilir. Yine Yalova Devlet Hastanesi büyük bir dispansere dönüştü. Bizim dönemimizde bıraktığımız her türlü alet ve cihazlar sökülüp başka yerlere gönderildi" dedi."Acısını Çocuklarımız Çekecek"

Hükümetin dersaneleri kapatma kararını da eleştiren Okuyan bunun kötü yansımalarını çocukların yaşayacağını söyledi. Eğitim sisteminin sürekli değiştirildiğini dile getiren Okuyan, "Bu iktidar döneminde her bakan değişikliğinde eğitim sistemi, sınav sistemi değişiyor. Eğitim sisteminde yapılan bu tahribat 16 milyon çocuğun geleceğini doğrudan etkileyecektir. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir garabet yok. Dersaneler konusunda da asıl olan ise hiçbir dersaneye gerek olmayacak şekilde Milli Eğitiminizi tanzim etmenizdir. Şimdiki şartlarda bundan söz edilebilir mi. Tersaneler tartışmasının çıkmasının bir tek sebebi vardır. Kendisine bütün seçim kampanyalarında destek veren hizmet grubunu devreden çıkartmaya çalışıyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç çıkıp, 'Dersanelere ihtiyaç kalmamıştır' diyor. Bu açıklamayı ben şöyle yorumluyorum; Artık hizmet grubunun desteğine ihtiyacımız kalmamıştır. Dans etmeye gerek yok. Adını doğru koyalım. MİT Operasyonu ve KCK davalarından itibaren çok ciddi şekilde Başbakanla cemaat arasında bir gerginlik var. Bu sürtüşmenin sonucunda yine olan çocuklarımıza olacak. Nasıl serbest ekonomi anlayışı bu kim olarak dersaneleri iptal ediyorsun. Yarın çıkıp bakkalları, manavları da mı iptal edeceksin. Kurulu olan eğitim sistemi dersanelere ihtiyaç gösteriyor. Sistemi dersaneye ihtiyaç duyulmayacak noktaya getirirseniz sorun yok" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.