Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Öğretmenler Günü Yalova'da törenle kutlandı. Göreve yeni başlayan öğretmenler çiçeklerle karşılanırken. emekli olan öğretmenlerde saygı ile yolcu edildiler.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Yalova'da düzenlenen törenlerle kutlandı. İlk tören Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlendi. Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman tüm öğretmenler adına Atatürk Anıtına çelenk sundu. Kutlama programı Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın kutlama mesajı okundu. Programda göreve başlayan öğretmenler adına Hayriye Bulut, emekliye ayrılan öğretmenler adına ise Hidayet Göğer birer konuşma yaptılar.

Ardından kürsüye gelen Yalova Milli Eğitim Müdürü günün önemine yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında ülkenin geleceğinde öğretmenlerin önemine değinen Yurtman, "Dünyanın en kadim ve kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Bu nedenle öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de kalkınmanın ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

Öğretmenden, eğitimden mahrum kalan bir millet, henüz millet adını alma istidadını kazanmamıştır. Ona alelade bir kitle denir, millet denemez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğitimcilere ve öğretmenlere muhtaçtır. Bir mesleğe atfedilen statü ile o mesleğin maddi getirileri, sosyal imkanları ve çalışma şartları arasında çok yakından bir ilişki vardır. Ancak buna rağmen hiçbir meslek dışarıdan destekle saygınlık kazanamaz. Öğretmen saygınlığını yine kendisi ve kendi çabalarıyla elde etmektedir. Toplumun algısını değiştirecek olan yine o mesleğin mensuplarıdır" dedi.

Toplumun öğretmenlere çok şey borçlu olduğunun altını çizen Yalova Valisi Esengül Civelek ise konuşmasında şu sözlere yer verdi; "Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hepimiz aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizin çağın gerektirdiği niteliklerle donatılması, kaliteli eğitim almaları, özgüven sahibi, kendisine ve milletine yararlı, mutlu, üretken bireyler olarak yetişmeleri, geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları, başarılı olmaları, birey ve toplumun gelişip şekillenmesi görevini üstlenen değerli öğretmenlerimizin geleceğimizi inşa ettiklerini, geleceğimizin mimarları olduklarını biliyoruz. Ülkemizin geleceğe yönelik hedeflerine ve çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması, değişen, gelişen, küreselleşen dünyada saygın güçlü bir üye haline gelmesinde eğitim öğretim görevini yerine getiren öğretmenlerimizle mümkün olabileceğini de biliyoruz. Eğitimin en temel öğesi öğretmenlerimizdir. Günümüzde çağın eğitim sistemini şekillendiren koşullar ne kadar değişirse değişsin eğitimin direği öğretmenlerimizdir. Eğitimde başarı ve mutluluk öğretmenlerimizle sağlanacaktır. Hepimiz birer öğretmenin eseriyiz. İnsanlık tarihinin en kutsal mesleğini yerine getiren eğitim sevdalısı, gelecek sevdalısı fedakar ve özverili öğretmenlerimize teşekkür ediyor öğretmenler gününü kutluyorum "

Konuşmaların ardından emekli olan öğretmenler hizmet şeref belgelerini Yalova Valisi Esengül Civelek ve Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'dan alarak uğurlandı. Aday öğretmenler ise Türk Bayrağı'na el basarak yemin etmelerinin ardından öğretmenlik mesleğine ilk adımı attılar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.