Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ofluoğlu'ndan İnce Hakkında Çarpıcı İddia

Yalova Belediye Meclisinde geçen dönem CHP'yi temsil eden Kadir Ofluoğlu Muharrem İnce'nin o dönem belediye başkanı olan Yakup Koçal'ı Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı yapmamak için çabaladığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 20.09.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ofluoğlu'ndan İnce Hakkında Çarpıcı İddia

Yalova Belediye Meclisinde geçen dönem CHP'yi temsil eden Kadir Ofluoğlu CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin o dönem belediye başkanı olan Yakup Koçal'ı Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı yapmamak için CHP ve Ak Partili üyelerle pazarlık yaptığını ve bu şekilde Koçal'ın önünü kestiğini söyledi. CHP'nin geçen dönem Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Kadir Ofluoğlu gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. Ofluoğlu bugün Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı'nın Yalova Belediye Başkanı olması gerektiğini savunan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin bir önceki dönem Yalova Belediye Başkanı olan Yakup Koçal'ın birlik başkanlığının önünü kesmek için Ak Partili meclis üyeleri ile pazarlık yaptığını söyledi. Ofluoğlu açıklamalarında şu sözlere yer verdi, "CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Yeşil Körfez Su Birliği'nin iyi ve adil yönetilmediğini o nedenle Yeşil Körfez Su Birliği'nin Başkanlığını birliğin en büyük ortağı olan Yalova Belediyesinin Başkanı Vefa Salman'ın yapması gerektiğini ifade ediyor. Bende Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı'nın Yalova Belediye Başkanı kimse o olmalıdır görüşünü taşıyorum. Parti ayırımı gözetmeksizin birlik başkanlığına birliğin en büyük ortağı konumunda olan Yalova Belediyesi'nin başkanının başkanlık etmesini savundum.
Ama CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce bunu söyleyecek son insandır. Zira bir önceki dönem kendisi belediye yönetiminde CHP'li meclis üyeleri olarak bize gelip de, 'Ak Partili Belediye Meclis üyeleri ile anlaşma yaptım. O dönem il başkanı olan Orhan Veli Döğüşçü ile konuştum. Yeşil Körfez Su Birliği seçimlerinde Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ı seçmeyin. Onun yerine rahmetli Kazım Patıl'ı seçelim' diyen kendisi ve CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel değil miydi. Dün Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı olmasın diye AKP'li üyelerle pazarlık yapan İnce bugün ne oldu da Birlik Başkanının Yalova Belediye Başkanı olması gerektiğini savunur oldu. Ayrıca Yeşil Körfez Su Birliğinin adil ve iyi yönetilmediğini söyleyen İnce bu güne kadar neredeydi. Aklı başına yeni mi geldi"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.